Нуждић: Српска - једини гарант опстанка Срба

15.09.2023. 14:37
0
ИЗВОР: srna.rs

Вршилац дужности директора Републиког центра за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих лица Виктор Нуждић рекао је да је Република Српска једини гарант опстанка Срба на овим просторима и да младе генерације треба да знају колику је жртву поднио српски народ за њено стварање.

Нуждић је рекао Срни, након полагања вијенаца у бањалучком гробљу Свети Пантелија поводом Дана несталих и погинулих у Одбрамбено-отаџбинском рату, да се на овај дан треба присјетити великих жртава и начина на који је, уз највећи ангажман Војске Републике Српске, одбрањена Република Српска, за коју су животе дали српски борци и цивили.

Говорећи о тражењу несталих Срба у БиХ, Нуждић је нагласио да је овај процес, прије свега, питање хуманости, због чега са њега треба скинути било какав облик политизације.

- Породице погинулих и несталих из Републике Српске потпуно су у праву када изражавају незадовољство процесом тражења несталих Срба - рекао је Нуждић.

Он је навео да је процес тражења несталих лица комплексан и да вјерује да ће представници институција Српске у сарадњи са породица погинулих и несталих у наредном периоду пронаћи адекватна рјешења како би се ови проблеми ријешили.

У Бањалуци је данас обиљежен Дан несталих и погинулих у Одбрамбено-отаџбинском рату у којем је за слободу Републике Српске живот дало 23.659 бораца, а убијено је и нестало 6.605 цивила.

Коментари 0
Повезане вијести
Почела исплата додатка на дјецу Почела исплата додатка на дјецу
У Српској рођено 27 беба У Српској рођено 27 беба
Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце
Најчитаније
  • Никад ми се више, брате, кола нећеш наиграти
    21h 23m
    2
  • У Источној Илиџи опљачкана спортска кладионица
    18h 59m
    2
  • Активан хуманитарни број 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    16h 52m
    0
  • Жепа – болна, незацијељена рана
    21h 9m
    0
  • Др Немања Шкипина нови специјалиста урологије у Болници "Србија"
    17h 1m
    0