Обиљежавање Дана Машинског факултета

06.06.2025. 08:19
0
ИЗВОР: srna.rs

Машински факултет Универзитета у Источном Сарајеву обиљежиће данас Дан факултета и свечано промовисати мастере и дипломиране инжењере машинства.

Свечаност ће почети у 11.00 часова, док су изјаве за медије планиране за 10.45 часова, саопштено је са Машинског факултета.

Одлуком Народне скупштине Републике Српске о издвајању високошколских установа из Универзитета у Сарајеву, Машински факултет Универзитета у Источном Сарајеву је 1992. године наставио са радом у Вогошћи као Универзитет у Сарајеву Републике Српске, Машински факултет Српско Сарајево - Вогошћа.

За првог декана Машинског факултета у Српском Сарајеву именован је професор Момир Шаренац.

Одлуком Министарства просвјете и културе Републике Српске 1996. године, сједиште Факултета је пребачено у Српско Сарајево, а након привременог смјештаја на Пале, трајно сједиште ове високошколске установе је у Источном Новом Сарајеву.

Машински факултет је 1997. године наставио са радом као организациона јединица Универзитета у Источном Сарајеву.

Коментари 0
Повезане вијести
Преминуо Славиша Раковић Преминуо Славиша Раковић
Вече Фочака у Источном Сарајеву 7. фебруара Вече Фочака у Источном Сарајеву 7. фебруара
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић
Најчитаније
  • Рогатичанин лишен слободе због сумње да је починио насиље над животињама
    5h 42m
    0
  • “Остајте овдје! Сунце туђег неба неће вас гријат ко што ово грије”
    8h 34m
    1
  • Историја и развој информативних гласила и служби у Палама
    3h 47m
    0
  • Јавни конкурс за пријем на Полицијску академију за 150 кадета
    7h 6m
    0
  • Након забране: Дјечак поријеклом из БиХ први допливао до крста на Новом Зеланду
    20h 15m
    0