Објављено друго издање књиге "Дневник ратног хирурга"

10.06.2020. 14:48
0
ИЗВОР: СРНА

Генерални директор Новинске агенције Републике Српске - СРНА Радмило Шиповац рекао је данас да је СРНА објавила друго издање књиге "Дневник ратног хирурга", чији је аутор легендарни доктор Миодраг Лазић, а одштампано је 5.000 примјерака.

- У односу на издање из 1996. године, књига је богатија за приче пацијената које је спасио легендарни доктор Лазић. Један од њих је написао и предговор у допуњеном издању, а објављено је и неколико пјесама које су посвећене овом истинском хероју српског народа - рекао је Шиповац.

Шиповац је истакао да ће тираж бити поклоњен библиотекама у Републици Српској и Србији, институцијама и предузећима.

- Имајући у виду хуманитарни рад овог хероја, Срна, као издавач, и Министарство културе и информисања Србије, које је подржало овај пројекат, одлучили су да књига буде подијељена у Српској и Србији - рекао је Шиповац.

Он је навео да су штампање књиге помогли Завод за уџбенике и наставна средства, град Источно Сарајево, општина Источно Ново Сарајево, "Путеви Републике Српске", Републички центар за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих лица, "Електропривреда Републике Српске" и академски сликар Марко Кусмук.

Коментари 0
Повезане вијести
Лазић: Тумачење лика доктора Лазића највећа улога мог живота Лазић: Тумачење лика доктора Лазића највећа улога мог живота
Посљедња клапа филма "Линија" идуће седмице у Ковиљу Посљедња клапа филма "Линија" идуће седмице у Ковиљу
Стојановић: Данас снимљене завршне сцене филма "Линија" на Сарајевско-романијској регији Стојановић: Данас снимљене завршне сцене филма "Линија" на Сарајевско-романијској регији
Најчитаније
  • Марш „Бесмртног пука“ у суботу на Палама
    21h 58m
    0
  • Данас Марковдан
    10h 14m
    0
  • Спасовданскe свечаности у Источном Новом Сарајеву
    5h 9m
    0
  • Минић: За седам дана у функцији правац ка Сарајеву из Фоче
    1h 52m
    0
  • Ацо Станишић финансира матурско вече за све паљанске средњошколце
    2h 17m
    0