Од 1. до 5. јуна манифестација "Дани Хиландара у Источном Сарајеву"

23.05.2025. 09:49
0
ИЗВОР: srna.rs

Манифестација под називом "Дани Хиландара у Источном Сарајеву" биће одржана од 1. до 5. јуна уз благослов Његовог високопреосвештенства митрополита дабробосанског Хризостома, а догађајима ће присуствовати игуман манастира Хиландар високопреподобни архимандрит Методије.

- Ова духовна свечаност, која се одржава у години када прослављамо 850 година од рођења Светог Саве, доноси свјетлост нашег духовног центра Хиландара у Источно Сарајево и Републику Српску - саопштено је из општине Источна Илиџа, која је један од организатора манифестације.

У оквиру манифестације, 1. јуна у 18.00 часова у Галерији "Жарко Видовић" у Источној Илиџи биће организована изложба фотографија под називом "Оком камере хиландарског монаха".

Изложба ће бити продајног карактера, а новац прикупљен од продаје фотографија дониран за изградњу уљаре у манастиру Хиландар.

Предавање архимандрита Методија о теми "Ако са Христом страдамо, са њим ћемо и царевати" - смисао страдања православних хришћана, биће одржано у амфитеатру Електротехничког факултета Универзитета у Источном Сарајеву 2. јуна у 18.00 часова.

У 18.00 часова 4. јуна у Културном центру Пале биће постављена изложба "Оком камере хиландарског монаха", а архимандрит Методије одржаће предавање о теми "Свети Сава као светогорски монах".

Улаз на све догађаје је слободан.

Организатори су Свети манастир Хиландар, општине Источна Илиџа и Пале, Електротехнички факултет Универзитета у Источном Сарајеву, Галерија "Жарко Видовић" и Православно хуманитарно удружење "Свети Сава" са Пала.

Коментари 0
Повезане вијести
ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
Сјећање на Матеју Радовића не блиједи Сјећање на Матеју Радовића не блиједи
Срђан Станић остаје на кормилу Славије Срђан Станић остаје на кормилу Славије
Најчитаније
  • Сјећање на Матеју Радовића не блиједи
    12h 58m
    3
  • Петар Бојовић - слављен и понижен
    14h 54m
    15
  • Припрема се терен за повратак Нешића у министарску фотељу
    11h 46m
    6
  • Сутра промоција књиге „Опсада и одбрана Илиџе“ Неђељка Прстојевића
    15h 21m
    9
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    5h 46m
    0