Одгођено рочиште у предмету против Додика и Лукића

06.12.2023. 14:06
1
ИЗВОР: srna.rs/РТРС

Рочиште у предмету против предсједника Републике Српске Милорада Додика и вршиоца дужности директора "Службеног гласника" Милоша Лукића одгођено је данас пред Судом БиХ након што је одбијен захтјев адвокатског тима одбране да овај предмет буде пребачен у надлежни суд у Бањалуци.

Одбрана је на ову одлуку најавила жалбу, а поступак ће бити настављен зависно од одлуке Апелационог вијећа.

- Ми смо данас добили то рјешење, три дана истичу у понедјељак и ми ћемо се тачно тад жалити - најавио је Милорад Додик, преноси РТРС.

Пред Судом БиХ за данас је било заказано рочиште у предмету против Додика и Лукића по оптужници за непоштовање одлука Кристијана Шмита.

Додик и Лукић су 16. октобра на рочишту у Суду БиХ рекли да не разумију оптужницу, након чега је констатовано да су се оптужени изјаснили да нису криви.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Volšeban 06.12.2023. 14:40
    Vidi se dosta poltrona u pozadini..
Повезане вијести
Додик остаје предсједник СНСД-а Додик остаје предсједник СНСД-а
Додик: Општине у којима избори буду поновљени поднијеће пријаве против чланова ЦИК-а Додик: Општине у којима избори буду поновљени поднијеће пријаве против чланова ЦИК-а
Додик и Станивуковић сагласни: Забранити дјеци кориштење друштвених мрежа Додик и Станивуковић сагласни: Забранити дјеци кориштење друштвених мрежа
Најчитаније
  • У Горњој Јошаници већ 33 године не гори славска свијећа
    4h 43m
    0
  • Милева Марић Ајнштајн – 150 година од рођења научнице
    1h 2m
    0
  • Светосавска награда професорици Ведрани Мијовић Пантелић
    19h 13m
    0
  • Потврђена оптужница против родитеља због напада на малољетног сина у Источном Новом Сарајеву
    5h 51m
    1
  • Упознајте град у којем је рођен Свети Никола (ВИДЕО)
    59m
    0