Одржан годишњи концерт КУД-а "Младост"са Пала

12.12.2021. 10:49
0
ИЗВОР: Катера

Чланови Културно-умјетничког друштва "Младост" са Пала представили су се на традиционалном годишњем концерту са 11 кореографија и тако представили ретроспективу њиховог годишњег рада.

Умјетнички руководилац КУД-а "Младост" Младен Крсман изјавио је да су на концерту наступале све секције друштва и да су фолклораши кореографијама прошли кроз цијелу БиХ и источну Србију.

На годишњем концерту наступило је 200 чланова КУД-а "Младост", као и гости из КУД-а "Алат" из Требиња и "Пелагић" из Бањалуке.

Културно-умјетничко друштво "Младост" основано је 1953. године, а бави се очувањем изворне традиције и културе кроз игру, пјесму и прикупљање народне ношње.

Имају више од 300 чланова подијељених у четири групе у више секција-фолклорна, фрулашка, гусларска, народни оркестар и изворна група.

Коментари 0
Повезане вијести
Годишњи концерт Средње музичке школе одржан у Источној Илиџи (ФОТО) Годишњи концерт Средње музичке школе одржан у Источној Илиџи (ФОТО)
Вечерас годишњи концерт ученика Средње музичке школе у Источној Илиџи Вечерас годишњи концерт ученика Средње музичке школе у Источној Илиџи
Музички ансамбл „Пале“ обиљежио 10 година постојања Музички ансамбл „Пале“ обиљежио 10 година постојања
Најчитаније
  • Геноцид над „непоћуднима“ у НДХ: Злочин у Јеловцима и Раковцу - Пале 1943. године
    5h 5m
    12
  • Заборављени злочин: Убиство цивила из засједе код Средњег
    5h 1m
    6
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    20h 1m
    2
  • Највећа казна за саобраћајну несрећу у Српској: Кујовић правоснажно осуђен!
    22h 18m
    9
  • Божовић: СДС је некада водио психијатар, а данас његови пацијенти
    22h 23m
    2