Олакшан улазак у Словенију за грађане БиХ и Србије

12.06.2021. 10:58
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Словенија је ублажила мјере које се односе на улазак у земљу и отворила границе за путнике из више европских региона и држава без обавезног карантина.

Србија, јадрански дио Хрватске, Босна и Херцеговина, Чешка, Кипар, Њемачка, Луксембург, Црна Гора, Словачка, Швајцарска, Пољска, аустријски Тирол и Ватикан од данас више нису на црвеној листи Словеније, преноси СТА.

Особе које улазе у Словенију из ових земаља или региона могу ући без обавезе да бораве у кућном карантину ако докажу да су тамо непрекидно боравили најмање пет дана прије уласка у Словенију.

Отварање граница за путнике из ових земаља представља једно од најзначајнијих ублажавања ограничења путовања у Словенију од прошле јесени, када је и већина европских земаља увела строге мјере због ковид 19.

Коментари 0
Повезане вијести
Српски ватерполисти у финалу Српски ватерполисти у финалу
Србија вечерас против Италије за финале Европског првенства Србија вечерас против Италије за финале Европског првенства
На данашњи дан рођен Сава Шумановић - сликао боље и од Сезана На данашњи дан рођен Сава Шумановић - сликао боље и од Сезана
Најчитаније
  • Црква Светог оца Николаја у Крушевцима код Сокоца (ФОТО)
    4h 2m
    11
  • Животни пут војводе Радомира Путника
    13h 13m
    4
  • Активирана експлозивна направа на Добрињи
    11h 5m
    0
  • Колики је домет фиксних радара?
    12h 41m
    0
  • Дух Медитерана представљен у Источном Сарајеву (ФОТО)
    8h 19m
    2