Општина Источна Илиџа стипендирала 65 најуспјешнијих студената

20.06.2025. 13:33
0
ИЗВОР: katera.news

Општина Источна Илиџа потписала је уговоре за стипендирање 64 успјешна студента, као и уговор за стипендирање ученика генерације Средњошколског центра „Источна Илиџа“.

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић рекао је да је за стипендије из Буџета издвојено 100.000 КМ.

- За најбоље студенте уплаћујемо стипендију у износу од 1.500 КМ, док за студенте са нешто нижим просјеком стипендија износи 1.000 КМ – рекао је он и додао да ће средства бити уплаћена у четири једнаке рате до краја ове године.

Слика

Божовић је истакао да сви они студенти који нису задовољили критеријуме заслужују да добију подршку локалне заједнице.

- У времену које је јако изазовно, када њихови родитељи траже начин да им обезбиједе услове и додатна финансијска средства за студирање, наћи ћемо начин да им помогнемо и будемо додатна подршка као што смо то били и у годинама прије – рекао је он.

Према његовим ријечима, Општина Источна Илиџа сваке године у свом буџету планира средста за приправнички волонтерски стаж као и стручно усавршавање, нарочито медицинских радника, доктора.

- Данас смо имали прилику да се обратимо овим младим људима, нашој будућности, да им пренесемо поруке оптимизма, али да и од њих чујемо да планирају да се, и ако оду негдје на студирање, са тим знањем врате у Републику Српску, Источну Илиџу, у Источно Сарајево – додао је он.

Слика

Божовић је навео да ће заједно са извршном и законодавном влашћу наћи начин да се ова средства значајно повећају, да се додатно помогне студентима, али и вртићкој дјеци, основцима и средњошколцима.

- Желимо да им будемо подршка и пружимо им разумијевање и тражење начина да се на адекватан начин уклопе у оно што наша друштвено-политичка заједница од њих очекује, као и њихови родитељи, и да то буде на обострано задовољство и нас као локалне заједнице, а и њих као корисника – рекао је он.

Маја Голијанин, студент треће године Медицинског факултета у Београду, навела је да општинску стипендију прима од почетка студирања, те да јој је драго што је њен успјех препознат и награђен.

- Након завршетка студија вољела бих отићи на усавршавање у неку другу земљу, а потом се вратити у Источно Сарајево и Источну Илиџу и на неки начин вратити дуг свом народу – рекла је она.

Настасија Јешић, ученик генерације Средњошколског центра Источна Илиџа, рекла је да јој значи ова врста подршке, те да планира да упише Медицински факултет у Фочи.

Коментари 0
Повезане вијести
Конференција беба у Источној Илиџи 26. јуна Конференција беба у Источној Илиџи 26. јуна
Програм манифестације "Дани Касиндолског батаљона" Програм манифестације "Дани Касиндолског батаљона"
Сутра почиње манифестација "Дани Касиндолског батаљона" Сутра почиње манифестација "Дани Касиндолског батаљона"
Најчитаније
  • Источно Сарајево: У саобраћајној незгоди тешко повријеђен возач мопеда
    7h 42m
    0
  • Смјену Миличевића тражи девет посланика, седам начелника и три бивша предсједника СДС-а
    7h 52m
    0
  • Љевнаић: "Јахорина је остварила историјски успех захваљујући председнику Додику“
    8h 43m
    19
  • Котлић фест 2025. у Трнову 29. јуна
    5h 59m
    0
  • Настављено иконописaње у Храму Светог Василија Острошког у Источној Илиџи
    22h 28m
    0