Општина Соколац једини партнер у реорганизацији ЈП ВИК ,,Врело Биоштице”

21.04.2021. 19:54
0
ИЗВОР: opstinasokolac.net

Начелник општине Соколац Милован Бјелица разговарао је са стечајним управником Јавног предузећа водовод и канализација ,,Врело Биоштице” а.д. Соколац Радомиром Јокићем о могућностима смањења цијена услуга које пружа ово предузеће, а односи се првенствено на цијену воде и канализације за правна и физичка лица.

Посебно је наглашено да је општина Соколац једини партнер у реорганизацији овог јавног предузећа, према одлуци Скупштине повјерилаца, а што је потврђено и на суду.

- Обзиром да је извршена анализа пословања у претходних неколико година и да смо дошли до закључка да се објективно могу смањити цијене услуга које не би биле на штету пословања нити би утицале на квалитет пружања услуга, грађани могу очекивати смањење рачуна у најскоријем периоду, а очекујемо већ од 1. маја ове године – најавио је Јокић.

Милован Бјелица сматра да су то добре вијести за све становнике општине Соколац, те да се показује да је био у праву што је кренуо у реорганизацију и откуп овог предузећа у стечају.

- Уложили смо велики напор да реконструишемо водовод, да доведемо воду до мјеста и села гдје годинама муку муче са питком водом. Радимо на изградњи канализационе мреже, завршене су већ три компоненте, сада радимо на изградњи пречишћивача отпадних вода. Истовремено разговарамо са партнерима из Чешке о градњи пречишћивача на изворишту Биоштице. Све ово је од изузетне важности за све становнике наше општине. Наш главни циљ је квалитетна услуга уз разумну цијену, а до тога ћемо доћи када потпуно завршимо реконструкцију овог предузећа. – истакао је Бјелица.

Општина Соколац раније је одлучила да купи имовину предузећа “Фаминекс” за 350.000 КМ и у тим објектима убудуће ће пословати ЈП Водовод и канализација “Врело Биоштица”, а у току је откуп и овог предузећа за шта је већ исплаћено 170.000 KM.

Коментари 0
Повезане вијести
Боровчанин најбоља међу 50 средњошколаца на „Џоб лаб самиту 2025“ Боровчанин најбоља међу 50 средњошколаца на „Џоб лаб самиту 2025“
Освештано земљиште на којем ће бити изграђен Храм Свих Светих у селу Калиманићи Освештано земљиште на којем ће бити изграђен Храм Свих Светих у селу Калиманићи
Соколац: Ракијски казан старији од стотину година Соколац: Ракијски казан старији од стотину година
Најчитаније
  • Сјећање на доктора и планинара Јова Елчића (ФОТО)
    7h 9m
    2
  • „CITY MOBIL“ : Оглас за посао
    4h 46m
    0
  • Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
    4h 7m
    0
  • Кнез Милош - ослободилац и аутократа
    12h 57m
    0
  • Част за коју мало ко зна: Oткуд споменик Његошу усред Рима?
    7h 9m
    1