"Орлићи" поражени од Француске, али иду даље

16.11.2021. 17:29
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Омладински фудбалери Србије, играчи до 19 година, поражени су од вршњака из Француске у трећем колу квалификација за Европско првенство – 2:1 (1:1).

Уз погодан резултат из друге утакмице између домаћина турнира Албаније и Сјеверне Македоније гдје је било 3:1, то је “орлићима” донијело пласман у други круг квалификација.

Србија и Албанија су завршиле овај турнир са по четири бода, у међусобном дуелу су ремизирали 2:2, али имали бољу гол-разлику 5:5, наспрам Албанаца 5:7.

Тако Србија иде даље са друге позиције, а “триколори” као првопласирани са максималним учинком.

Српски играчи у утакмици играној у Албанији нису били инфериорни, иако су већ од 3. минута били у заостатку.

Тада је гол за Француску постигао Лум Чауна послије муњевите контре и додавања Алана Виргинијуса.

Изабраници Дејана Бранковића се нису обесхрабрили и узвратили су фаворизованом ривалу, а у 32. минуту и изједначили.

Стријелац за 1:1 био је Огњен Ајдар, а асистенцију је уписао Немања Мотика.

Србији је био потребан тријумф како би са првог мјеста прошла даље, али до њега у наставку сусрета није успјела да дође.

Притискали су Французе, али су од 87. минута остали са играчем мање због искључења Владимира Милетића.

Надокнада је износила пет минута и у посљедњем су Французи успјели да дођу до побједоносног гола преко Матиса Аблинеа, али то срећом није угрозило пласман Србије у сљедећу фазу.