"Orlići" poraženi od Francuske, ali idu dalje

16.11.2021. 17:29
0
IZVOR: srpskainfo.com

Omladinski fudbaleri Srbije, igrači do 19 godina, poraženi su od vršnjaka iz Francuske u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 2:1 (1:1).

Uz pogodan rezultat iz druge utakmice između domaćina turnira Albanije i Sjeverne Makedonije gdje je bilo 3:1, to je “orlićima” donijelo plasman u drugi krug kvalifikacija.

Srbija i Albanija su završile ovaj turnir sa po četiri boda, u međusobnom duelu su remizirali 2:2, ali imali bolju gol-razliku 5:5, naspram Albanaca 5:7.

Tako Srbija ide dalje sa druge pozicije, a “trikolori” kao prvoplasirani sa maksimalnim učinkom.

Srpski igrači u utakmici igranoj u Albaniji nisu bili inferiorni, iako su već od 3. minuta bili u zaostatku.

Tada je gol za Francusku postigao Lum Čauna poslije munjevite kontre i dodavanja Alana Virginijusa.

Izabranici Dejana Brankovića se nisu obeshrabrili i uzvratili su favorizovanom rivalu, a u 32. minutu i izjednačili.

Strijelac za 1:1 bio je Ognjen Ajdar, a asistenciju je upisao Nemanja Motika.

Srbiji je bio potreban trijumf kako bi sa prvog mjesta prošla dalje, ali do njega u nastavku susreta nije uspjela da dođe.

Pritiskali su Francuze, ali su od 87. minuta ostali sa igračem manje zbog isključenja Vladimira Miletića.

Nadoknada je iznosila pet minuta i u posljednjem su Francuzi uspjeli da dođu do pobjedonosnog gola preko Matisa Ablinea, ali to srećom nije ugrozilo plasman Srbije u sljedeću fazu.