Особе које су пребољеле вирус корона треба да се вакцинишу

09.03.2021. 09:19
2
ИЗВОР: Срна

Особе које су пребољеле вирус корона треба да се вакцинишу и то је препорука Свјетске здравствене организације, рекао је директор Института за јавно здравство Републике Српске Бранислав Зељковић.

Након што се јуче се из Хрватског института за епидемиологију могло чути да онима који су прележали вирус корона није потребна ревакцинација руском вакцином „спутњик“, односно да уз једну вакцину развију довољно антитијела, Зељковић је истакао да је препорука да се и та лице вакцинишу са двије дозе.

- Ми за сада немамо званичну потврду да се може користити једна доза. Такође, може се очекивати да ће и произвођачи све то анализирати. У сваком случају, одговарајући имунитет се стиче након двије дозе - рекао је Зељковић за РТРС.

Он је истакао да се Српска спрема за масовнију вакцинацију. „То нам је циљ. Потребни су нам и пунктови. Пустићемо и онлајн систем за пријаву за вакцинацију, али и формирати кол-центар и на вријеме ћемо обавијестити јавност“, рекао је Зељковић.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Geđa 10.03.2021. 07:41
    "Такође, може се очекивати да ће и произвођачи све то анализирати. " Što se njih tiče ni 10 vakcina je malo. Samo daj da prodamo. A stručnjake niko ništa ne pita. Ne mislim na one iz SZO
  • Generic placeholder image
    Glupson 09.03.2021. 19:15
    Ja koji je ovo tutumrak,ovaj zeljkovic. Jadan pusti ljude da zive,opet scenario od prošle godine,kuku vama sve vam propade
Повезане вијести
Упозорење због невакцинисања дјеце: Озбиљан ризик од појаве искоријењених болести Упозорење због невакцинисања дјеце: Озбиљан ризик од појаве искоријењених болести
Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској
Постотак вакцинисаности нижи је од препорученог Постотак вакцинисаности нижи је од препорученог
Најчитаније
  • Жељко Пржуљ – "АД капи"
    15h 55m
    10
  • Пета Бетовенова на калашњикову за дочек 1996. године у Српском Сарајеву
    23h 58m
    0
  • Обавјештење о нерадним данима за вријеме предстојећих празника у Источном Новом Сарајеву
    20h 10m
    0
  • Најнижа нето плата у наредној години 1.000 КМ
    18h 14m
    0
  • Успјешно урађена видео-асистирана ресекција плућа у Болници "Србија"
    22h 33m
    0