Oсумњичен да је искориштавао малољетну особу за порнографију

02.07.2024. 13:16
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Полиција је у акцији "Ласер" ухапсила В.Б. из Бањалуке због постојања сумње да је искориштавао малољетну особу за порнографију.

 

Како је саопштено из Полицијске управе Бањалука, ухапшеног терете за кривично дјело искориштавање дјеце за порнографију.

-  Наведено лице се сумњичи да је у претходном периоду са малољетним лицем путем друштвених мрежа комуницирало на сексуално експлицитан начин, наводећи малољетно лице да се фотографише и пошаље му фотографије. На основу наредбе Основног суда у Бањалуци, а уз претходну сагласност поступајућег тужиоца Окружног јавног тужилаштва Бањалука данас је извршен претрес куће и покретних ствари које користи лице В.Б, те су том приликом пронађени и одузети мобилни телефони, медијуми за складиштење дигиталних података, као и други предмети који се могу довести у везу са извршењем кривичног дјела - наведено је у саопштењу.

Додаје се да је у току  криминалистичка обрада лица В.Б, а све мјере и радње у оквиру акције реализују се под надзором Окружног јавног тужилаштва Бањалука.

Акцију "Ласер" изводе полицијски службеници Полицијске управе Бањалука у сарадњи са Јединицом за високотехнолошки криминалитет, Управе криминалистичке полиције.

Коментари 0
Повезане вијести
Бањалука: Ухапшено лице из Источне Илиџе јер је одбило тест на дрогу Бањалука: Ухапшено лице из Источне Илиџе јер је одбило тест на дрогу
Свим буџетским корисницима у Српској се од априла повећава плата за 10 одсто Свим буџетским корисницима у Српској се од априла повећава плата за 10 одсто
Полицајци помогли трудници да се безбиједно породи Полицајци помогли трудници да се безбиједно породи
Најчитаније
  • Сјећање на Славка Јовичића Славуја
    8h 55m
    3
  • Црква Успења Пресвете Богородице на Палама
    8h 20m
    0
  • Александар Пушкин – писац руске књижевности који је умро због љубави
    7h 51m
    1
  • Хан Пијесак: Физички се сукобили, па пријетио суграђанима
    6h 30m
    0
  • На данашњи дан формиран Први јуришни батаљон (ВИДЕО)
    8h 53m
    0