Osumnjičen da je iskorištavao maloljetnu osobu za pornografiju

02.07.2024. 13:16
0
IZVOR: glassrpske.com

Policija je u akciji "Laser" uhapsila V.B. iz Banjaluke zbog postojanja sumnje da je iskorištavao maloljetnu osobu za pornografiju.

 

Kako je saopšteno iz Policijske uprave Banjaluka, uhapšenog terete za krivično djelo iskorištavanje djece za pornografiju.

-  Navedeno lice se sumnjiči da je u prethodnom periodu sa maloljetnim licem putem društvenih mreža komuniciralo na seksualno eksplicitan način, navodeći maloljetno lice da se fotografiše i pošalje mu fotografije. Na osnovu naredbe Osnovnog suda u Banjaluci, a uz prethodnu saglasnost postupajućeg tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka danas je izvršen pretres kuće i pokretnih stvari koje koristi lice V.B, te su tom prilikom pronađeni i oduzeti mobilni telefoni, medijumi za skladištenje digitalnih podataka, kao i drugi predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa izvršenjem krivičnog djela - navedeno je u saopštenju.

Dodaje se da je u toku  kriminalistička obrada lica V.B, a sve mjere i radnje u okviru akcije realizuju se pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka.

Akciju "Laser" izvode policijski službenici Policijske uprave Banjaluka u saradnji sa Jedinicom za visokotehnološki kriminalitet, Uprave kriminalističke policije.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vozači u BiH za kazne duguju 31 milion KM, ko su rekorderi? Vozači u BiH za kazne duguju 31 milion KM, ko su rekorderi?
Policajci spasili mladi život Policajci spasili mladi život
Policija se oglasila o pronalasku nestale žene u Gacku Policija se oglasila o pronalasku nestale žene u Gacku
Najčitanije
  • Strijelac kažnjava grešku (Dvanaest žigosanih, priča treća)
    7h 39m
    7
  • Kako je nastala najpoznatija fotografija na svijetu
    7h 32m
    51
  • Učenice Gimnazije „Kalinovik“ osvojile prva dva mjesta na Regionalnom takmičenju iz ruskog jezika
    13h 25m
    0
  • Godišnjica proglašenja Milana Obrenovića za kralja
    15h 51m
    52
  • Olimpijski centar „Jahorina“ dijeli dobit: Rogatici 72.000 KM za opremanje učionica
    10h 4m
    2