Откривање споменика Стефану Немањи на Савиндан

24.12.2020. 19:26
0
ИЗВОР: СРНА

Влада Србије именовала је Организациони одбор за откривање споменика Стефану Немањи, које је планирано за 27. јануар – Светог Саву.

За предсједавајућег Одбора именована је министар културе Србије Маја Гојковић, а у њему су и министар правде Никола Селаковић, министар унутрашњих послова Александар Вулин и министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Дарија Кисић Тепавчевић, те представници Града, преноси Тањуг.

Споменик Стефану Немањи, родоначелнику најзначајније српске средњовјековне династије, биће званично предат граду Београду сутра, а реконструкција Савског трга биће завршена до краја јануара сљедеће године.

Скулптура Стефана Немање рад је чувеног руског скулптора Александра Рукавишњикова,а на његовој изради у Русији је годину и по дана радило 120 људи, након чега је у дјеловима допремљен у Београд и монтиран.

Коментари 0
Повезане вијести
Кадети Србије изборили пласман на Свјетско првенство Кадети Србије изборили пласман на Свјетско првенство
Међународни конкурс „Мој деда“ за ученике основних и средњих школа Међународни конкурс „Мој деда“ за ученике основних и средњих школа
Француз достојан Милоша Обилића - издао је НАТО и спасао животе српских војника Француз достојан Милоша Обилића - издао је НАТО и спасао животе српских војника
Најчитаније
  • Око 130 учесника на десетом походу на Романију
    21h 52m
    0
  • Тајна парцеле 142 на загребачком гробљу Mирогој
    2h 2m
    0
  • Сахрањени свештеник Ненад и попадија Недељка Митрић
    17h 8m
    0
  • Посне лазање
    15h 17m
    0
  • Нацистичка Њемачка прије 82 године бомбардовала Београд
    22m
    0