Otkrivanje spomenika Stefanu Nemanji na Savindan

24.12.2020. 19:26
0
IZVOR: SRNA

Vlada Srbije imenovala je Organizacioni odbor za otkrivanje spomenika Stefanu Nemanji, koje je planirano za 27. januar – Svetog Savu.

Za predsjedavajućeg Odbora imenovana je ministar kulture Srbije Maja Gojković, a u njemu su i ministar pravde Nikola Selaković, ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin i ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević, te predstavnici Grada, prenosi Tanjug.

Spomenik Stefanu Nemanji, rodonačelniku najznačajnije srpske srednjovjekovne dinastije, biće zvanično predat gradu Beogradu sutra, a rekonstrukcija Savskog trga biće završena do kraja januara sljedeće godine.

Skulptura Stefana Nemanje rad je čuvenog ruskog skulptora Aleksandra Rukavišnjikova,a na njegovoj izradi u Rusiji je godinu i po dana radilo 120 ljudi, nakon čega je u djelovima dopremljen u Beograd i montiran.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara Ni nakon 28 godina nije poznata sudbina otetih srpskih rudara
Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj
Basketaši Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Varšavi Basketaši Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Varšavi
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    10h 31m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    8h 42m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    12h 14m
    0
  • Danas promocija diplomiranih inženjera i mastera elektrotehnike
    13h 28m
    0
  • PU Istočno Sarajevo obilježila Međunarodni dan borbe protiv zloupotrebe droga
    11h 39m
    1