Ово je најпознатији спортиста волонтер у Србији

10.04.2020. 15:41
0
ИЗВОР: sport.blic.rs

Игор Ракочевић ријешио је да помогне најугроженијима од заразе корона вируса волонтирајући у Црвеном крсту.

Бивши српски кошаркаш на друштвеним мрежама објавио је да се прикључио волонтерском тиму.

У препознатљивој црвеној униформи и са заштитном маском Ракочевић је подијелио фотографију на Твитеру и уз њу написао:

- Волонтирање, Црвени крст.

Подсјећања ради, Ракочевић је наш некадашњи репрезентативац и бивши НБА играч. Поникао је у Црвеној звезди, а сезону 2002/03 провео је у Минесота тимбервулфсима. Још је играо за Будућност, Валенсију, Реал Мадрид, Таукерамику, Ефес и Сијену, да би у дресу Звезде 2013. завршио каријеру.

У његову част су црвено-бијели повукли број 8 из употребе, а српски кошаркаш је чак три пута у каријери био најбољи стријелац Евролиге, два пута играјући за Тау, једном за Ефес.

Био је члан репезентације Србије која је освојила злато на Свјетском првенству 2002. у Индијанаполису и годину дана раније на Европском првенству у Турској.

Коментари 0
Повезане вијести
Соколац: Данас акција добровољног давања крви Соколац: Данас акција добровољног давања крви
Поново блокаде улица у више градова Поново блокаде улица у више градова
Невjероватно откриће у Србији: Испод депоније читав град Невjероватно откриће у Србији: Испод депоније читав град
Најчитаније
  • То нису били људи, већ звијери: Страдање браће Петра и Павла
    12h 29m
    14
  • На данашњи дан умро Бранко Радичевић - поета непролазне младости
    20h 2m
    0
  • Гори депонија у Крупачким стијенама
    22h 42m
    9
  • Људски немар изазвао пожар на депонији отпада у Крупачким стијенама
    22h 20m
    5
  • Пале: Обавјештење за власнике копитара
    15h 59m
    0