Пале: Палили коров па изазвали пожар

22.03.2022. 12:26
5
ИЗВОР: katera.news

Сезона прољећног уређења приватних имања у Српској је топљењем снијега и доласком сунчаних дана већ почела.

Међутим, грађани се поново не придржавају правила и не воде довољно рачуна да заштите своју или туђу имовину, па често због отимања контроли ватре на јавним површинама реагују и ватрогасци.

Тако је јуче током дана један становник Пала палио коров на обали Миљацке, у непосредној близини католичке цркве, а ватра се проширила до насеља, цркве и готово опколила муслиманско гробље, које се налази уз обалу ријеке.

Због очигледне немогућности да се заустави ширење ватре и спријечи даља и већа штета синоћ су у гашење ватре притекли паљански ватрогасци, који су пожар локализовали.

Фотографије у галерији приказују изглед ове површине након гашења ватре и онога шта је постигнуто паљењем тог корова.

  • Слика
  • Слика
  • Слика

 

Коментари 5
  • Generic placeholder image
    Dodo 23.03.2022. 09:07
    Ima toliko razloga zašto seljaci ne bi smijeli paliti njive i otpad... Kada će to postati zakon da se napokon zaustavi?
  • Generic placeholder image
    @Име 22.03.2022. 19:53
    Ima jedan konj pali svake godine tamo od katoličke crkve prema onim kućama, uz obalu rijeke, sinoć je gorjela čitava livada, fazon je to što on pali nije njegovo, i sve komšije znaju ko to radi i ćute, a zovu vatrogasce i fol ne znaju ko je zapalio...I ne kontam uopšte ljude koji to pale svake godine, pa ono sve jače raste kad ga pališ...debilčine klasične...vatra se otme kontroli i onda gase vatrogasci, to treba odrati kaznama od 5.000 KM pa ne bi mu palo na pamet šibice da kupi.
  • Generic placeholder image
    Da, da... 22.03.2022. 16:05
    Tako je jedne prilike, samo malo niže, stoka u ljudskom obliku, u jeku korone, zapalila obalu, požar krenuo isto tako brzo da se širi, ja pozvao vatrogasce, došli nakon dvanaestog poziva, gasili požar i jebavali majku onom ko ih je zvao...
  • Generic placeholder image
    Име 22.03.2022. 14:17
    Зна ли се које тај један становник? Једне прилике су запалили и тадашњи дрвени мост и каблове високог напона па дио Пала остао без струје два дана..... Не знам јели ико кажњен због тога....
  • Generic placeholder image
    1312 22.03.2022. 13:00
    samo jako domacini
Повезане вијести
„Касперијада“ данас у Палама „Касперијада“ данас у Палама
Пале: Почео међународни турнир у уличном баскету Пале: Почео међународни турнир у уличном баскету
Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    5h 44m
    35
  • „Касперијада“ данас у Палама
    4h 24m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    20h 41m
    0
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    5h 24m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    21h 6m
    0