Pale: Palili korov pa izazvali požar

22.03.2022. 12:26
5
IZVOR: katera.news

Sezona proljećnog uređenja privatnih imanja u Srpskoj je topljenjem snijega i dolaskom sunčanih dana već počela.

Međutim, građani se ponovo ne pridržavaju pravila i ne vode dovoljno računa da zaštite svoju ili tuđu imovinu, pa često zbog otimanja kontroli vatre na javnim površinama reaguju i vatrogasci.

Tako je juče tokom dana jedan stanovnik Pala palio korov na obali Miljacke, u neposrednoj blizini katoličke crkve, a vatra se proširila do naselja, crkve i gotovo opkolila muslimansko groblje, koje se nalazi uz obalu rijeke.

Zbog očigledne nemogućnosti da se zaustavi širenje vatre i spriječi dalja i veća šteta sinoć su u gašenje vatre pritekli paljanski vatrogasci, koji su požar lokalizovali.

Fotografije u galeriji prikazuju izgled ove površine nakon gašenja vatre i onoga šta je postignuto paljenjem tog korova.

  • Slika
  • Slika
  • Slika

 

Komentari 5
  • Generic placeholder image
    Dodo 23.03.2022. 09:07
    Ima toliko razloga zašto seljaci ne bi smijeli paliti njive i otpad... Kada će to postati zakon da se napokon zaustavi?
  • Generic placeholder image
    @Ime 22.03.2022. 19:53
    Ima jedan konj pali svake godine tamo od katoličke crkve prema onim kućama, uz obalu rijeke, sinoć je gorjela čitava livada, fazon je to što on pali nije njegovo, i sve komšije znaju ko to radi i ćute, a zovu vatrogasce i fol ne znaju ko je zapalio...I ne kontam uopšte ljude koji to pale svake godine, pa ono sve jače raste kad ga pališ...debilčine klasične...vatra se otme kontroli i onda gase vatrogasci, to treba odrati kaznama od 5.000 KM pa ne bi mu palo na pamet šibice da kupi.
  • Generic placeholder image
    Da, da... 22.03.2022. 16:05
    Tako je jedne prilike, samo malo niže, stoka u ljudskom obliku, u jeku korone, zapalila obalu, požar krenuo isto tako brzo da se širi, ja pozvao vatrogasce, došli nakon dvanaestog poziva, gasili požar i jebavali majku onom ko ih je zvao...
  • Generic placeholder image
    Ime 22.03.2022. 14:17
    Zna li se koje taj jedan stanovnik? Jedne prilike su zapalili i tadašnji drveni most i kablove visokog napona pa dio Pala ostao bez struje dva dana..... Ne znam jeli iko kažnjen zbog toga....
  • Generic placeholder image
    1312 22.03.2022. 13:00
    samo jako domacini
Povezane vijesti
„Kasperijada“ danas u Palama „Kasperijada“ danas u Palama
Pale: Počeo međunarodni turnir u uličnom basketu Pale: Počeo međunarodni turnir u uličnom basketu
Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    6m
    35
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    5h 56m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    22h 13m
    0
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    6h 56m
    0
  • Izabrano tročlano predsjedništvo beba u Istočnoj Ilidži, najmlađa beba Tadej Simić
    22h 38m
    0