20.12.2023. 20:57
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Фудбалери „Партизана" савладали су „Црвену звезду“ 2:1 у 171. вјечитом дербију.

У мечу заосталог деветог кола Суперлиге Србије, црно-бијели су захваљујући тријумфу доспјели до првог мјеста у домаћем шампионату.

Црно-бијели су тријумфом у заосталом мечу деветог кола Суперлиге поново заузели чело табеле, које држе са 47 бодова, једним више од црвено-бијелих.

Стријелци за „Партизан“ су били Бирбас Натхо у 41. из пенала, односно Матеус Салдања у 66, док је за госте једини погодио Шериф Ндиаје у 71. минуту.

Почетак утакмице донио је отворену игру, али и жустру, са много фаулова које је свирао судија Минаковић.

Натхо је био најзапаженији током првог полувремена, а уосталом, Израелац је постигао и једини гол.

Он је први и запретио Глазеру из велике даљине, једном, а онда са десне стране, послије неколико дриблинга и други пут.

Прва велика шанса на мечу виђена је у 18. минуту, када је Салдања мало каснио, довољно, да поред Недељковића, који га је омео, лоше захвати лопту из релативне близине.

„Звезда“ је који минут касније показала зубе и преко Мијатовића, који је опробао шут са дистанце, припријетила Јовановићу.

Убрзо је Хванг испровоцирао навијаче домаћих, који су га гађали са трибина, да би потом и Мијатовићу, оправдано због офсајда, био поништен гол.

Црвено-бијели су били јако близу гола у 31. минуту, када су послије корнера пробали Катаи и Олајинка, али њихови покушаји заустављени су на гол линији.

Нову прилику је имао и Букари, послије додавања Катаија у празан простор. Међутим, лопта је послије шута са десне стране искоса завршила поред гола.

Казна за те промашаје стигла је врло брзо. Родић је неопрезно стартовао над Стојковићем, Минаковић је консултовао ВАР, а потом показао на бијелу тачку.

Сигуран са креча био је Натхо у 41. минуту. Лопта је отишла у лијеви, а Глазер у десни угао, а при резултату 1:0 за црно-бијеле отишло се на велику паузу.

Бахар је одмах на полувремену реаговао измјенама – увео је Лучића и Кангу умјесто Мијаиловића и Олајинку.

Само након неколико минута виђен је и прекид у Хумској, пошто су навијачи гостију направили бакљаду, дим.

„Звезда“ је јурила изједначење од старта, али је Захид био тај који је пропустио двије солидне шансе. Код прве је шутирао поред гола, а код друге га је Драговић изблокирао. Црвено-бијели су између тих покушаја Норвежанина пробали преко Хванга и Катаија да запрете, али није то дјеловало опасно.

Убрзо се на терену нашао и Шериф Ндиаје, умјесто бека Недељковића, али је гол поново пао на „Звездиној“ страни терена.

„Звезда“ је брзо изгубила посјед, Захид је проиграо Салдању, који је остао усамљен, а онда прецизним ударцем савладао Глазера за велику радост „гробара“.

Могли су гости брзо да узврате. Прво је Мијатовић пробао главом, а онда послије корнера и Букари из одбитка, преноси „Б92.нет“.

Тада нису били прецизни, али у 71. минуту јесу. Букари је одлично прошао по десном боку, упутио оштру лопту у петерац, гдје су се нашли Ндиаје и Катаи. Дјелује да је Сенегалац био тај који је савладао Јовановића.

Била је „Звезда“ близу изједначења, Канга је јако добро шутирао из слободњака, али се Јовановић „парадом“ истакао на задовољство домаће публике. Мијатовић у 85. минуту опет није био миљеник среће, пошто му је и тада гол био поништен због оправданог офсајда.

Посљедњу шансу, у дубокој надокнади, имао је Катаи, али је шутирао главом, те је меч завршен резултатом 2:1.