Патријарх Кирил: Опасности данашњице угрожавају постојање Русије

06.11.2022. 20:06
0
ИЗВОР: srna.rs

Русија се данас суочава са таквим опасностима које угрожавају само постојање земље, изјавио је патријарх московски и цијеле Русије Кирил.

- Данас пролазимо кроз такве опасности. Нажалост, нису сви политичари довољно разумни да схвате одакле дува вјетар и шта се крије иза те жеље моћних сила које се налазе изван Русије да подстакну људе на међусобне сукобе. Иза тога стоји само једно – да се ослаби света Русија. Када то кажем, имам у виду и Русију и Украјину и Бјелорусију. Сви треба јасно да схватимо да смо ушли у такву епоху – то није само провоцирање војних дејстава, него и ђаволско искушење са циљем да се братски народ гурне у међусобне сукобе - рекао је руски патријарх након освећења цркве Светог кнеза Владимира у Балашихи у Московској области – главном храму Руске гарде.

Он је додао да су његове молитве као предстојника руске цркве усмјерене првенствено на то да "на руској земљи завлада мир" и да не буде нанијета "велика штета духовном јединству свих православних народа".

Коментари 0
Повезане вијести
Русија четврта економија свијета по паритету куповне моћи Русија четврта економија свијета по паритету куповне моћи
Пронађене мошти Дмитрија Донског који је извојевао побједу у Куликовској бици Пронађене мошти Дмитрија Донског који је извојевао побједу у Куликовској бици
У Русији изведена прва операција замјене кука помоћу аутономног роботског система У Русији изведена прва операција замјене кука помоћу аутономног роботског система
Најчитаније
  • Фирма „Браћа Марјановић“ запошљава
    23h 54m
  • Театар у сарајевских Срба
    5h 53m
    38
  • Сребрна плакета Града Источно Сарајево за професорицу Енелу Регоје
    22h 39m
    0
  • Други велики квиз на отвореном вечерас у Палама
    20h 41m
    1
  • Катерини приједлози књига за ову седмицу
    16h 46m
    0