Патријарх Порфирије добитник Плакете мира

14.11.2022. 15:20
0
ИЗВОР: srna.rs

Његова светост патријарх српски Порфирије добитник је Плакета мира коју додјељује Хуманитарна организација Нађи Раула из Ниша, а признање ће му сутра бити свечано уручено сутра у Нишу.

Патријарха Порфирија су за ову награду предложили ученици нишке Средње стручне школе и Основне школе "Радоје Домановић", те група студената са више факултета Универзитета у Нишу.

Они су у образложењу истакли да их дјеловање патријарха Порфирија задивљује, инспирише, мотивише и чини поносним, посебно на пољу његовог добротворног рада и отворености СПЦ према младим, саоштено је из СПЦ.

Добитници Плакете мира предходних година били су Хери Робертс, Тамара Вучић, Хакон Виум Ли и принцеза Љубица Карађорђевић.

Организација Нађи Раула, основана је 2011. године у част великог хуманисте Раула Валенберга.

Награда ће патријарху бити уручена сутра у 12.00 часова на свечаности на великој сцени нишког Народног позоришта, саопштено је на сајту СПЦ.

Коментари 0
Повезане вијести
Патријарх Порфирије: Српски народ да чува православну веру и живи са њом Патријарх Порфирије: Српски народ да чува православну веру и живи са њом
Патријарх служи парастос за 3.267 убијених Срба Патријарх служи парастос за 3.267 убијених Срба
Патријарх Порфирије: Кад год смо били верни себи дисали смо као један Патријарх Порфирије: Кад год смо били верни себи дисали смо као један
Најчитаније
  • Како је нестао древни српски Дубровник
    23h 26m
    34
  • Саша Зорановић - Квргуша која га је одвела међу топ 10 кувара свијета
    20h 5m
    1
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    7h 34m
    0
  • Смртно страдало лице у Сокоцу
    54m
    0
  • Незамисливо укусан: Рецепт за посну питу
    19h 13m
    1