Петковић: Албанац насрнуо ножевима на српску дјецу на игралишту

23.09.2023. 21:04
0
ИЗВОР: srna.rs

Албанац је данас ножевима насрнуо на дјецу Ненада О. док су се играла на игралишту у Микро насељу у сјеверном дијелу Косовске Митровице, саопштио је директор Канцеларије Владе Србије за Косово и Метохију Петар Петковић.

- Око 17.50 часова лице албанске националности извадило је два ножа и кренуло ка српским малишанима, узвикујући застрашујуће претње. Деца су успела да побегну у оближњу зграду - написао је Петковић на друштвеној мрежи "Икс".

Он је указао да је ово 16. напад на српску дјецу на Косову и Метохији од доласка на власт премијера самопроглашеног Косова Аљбина Куртија.

- Његова претња да ће Срби да пате и плате очигледно се односи и на српску децу. Јасно је куда води екстремистичка Куртијева политика - напоменуо је Петковић.

Коментари 0
Повезане вијести
"Исламска држава" похвалила напад у Сиднеју "Исламска држава" похвалила напад у Сиднеју
Потврђена оптужница против мушкарца због напада на оца у Источној Илиџи Потврђена оптужница против мушкарца због напада на оца у Источној Илиџи
Треба ли дjеци законом забранити друштвене мреже или ће их - сами одбацити Треба ли дjеци законом забранити друштвене мреже или ће их - сами одбацити
Најчитаније
  • У Горњој Јошаници већ 33 године не гори славска свијећа
    17h 17m
    0
  • Потврђена оптужница против родитеља због напада на малољетног сина у Источном Новом Сарајеву
    18h 25m
    2
  • У Источној Илиџи еутаназирано стадо оваца због бруцелозе
    14h 25m
    0
  • Милева Марић Ајнштајн – 150 година од рођења научнице
    13h 36m
    0
  • Упознајте град у којем је рођен Свети Никола (ВИДЕО)
    10h 48m
    0