Почела вакцинација против сезонског грипа

04.11.2022. 15:11
0
ИЗВОР: srna.rs

Вакцинација против сезонског грипа у Дому здравља Источно Сарајево је почела, а обезбијеђено је 500 доза вакцина које су распоређене по тимовима породичне медицине, рекао је Срни савјетник за медицинска питања у овој здравстеној установи Данко Васиљевић.

Васиљевић је навео да су приоритети хронични болесници, обољели од малигних обољења, мултипла склерозе, дијабетичари, као и грађани који су на хемодијализи.

Он сматра да ће расположиве дозе вакцина бити довољне за вакцинацију грађана ове сезоне.

Коментари 0
Повезане вијести
Хоће ли и вакцина против пнеумокока бити обавезна у Српској? Хоће ли и вакцина против пнеумокока бити обавезна у Српској?
Неопходне измјене у календару обавезне имунизације у Српској Неопходне измјене у календару обавезне имунизације у Српској
Позив родитељима да вакцинишу дјецу против морбила Позив родитељима да вакцинишу дјецу против морбила
Најчитаније
  • Говор владике Николаја на Видовдан 1916. године
    22h 56m
    1
  • Инциденти на Булевару – лете бакље, чују се топовски удари, само неколико минута по завршетку протеста
    12h 2m
    1
  • Костовић: Бакља слободе која је привремено угашена у Сарајеву, наставља да гори у Источном Сарајеву
    22h 16m
    0
  • „Анин двор“ одбранио титулу у Паламa
    21h 52m
    0
  • Одржан поетски помен и бесједа на "Новом Зејтинлику"
    20h 5m
    0