Показна вјежба ВТЈ Црвеног крста Републике Српске „Бијељина 2023“

20.10.2023. 11:20
0
ИЗВОР: katera.news

Црвени крст Републике Српске организоваће у сриједу, 25. октобра, у Бијељини показну вјежбу вишенамјенских теренских јединица за дјеловање у катастрофама под називом "Бијељина 2023".

Вјежба се организује ради провјере спремности екипа и опреме за дјеловање у случају природних несрећа и катастрофа, најављено је из Црвеног крста.

У вјежби ће учествовати три вишенамјенске теренске јединице из Бијељине, Зворника и Добоја са по 14 чланова екипа, те припадници Градског штаба Цивилне заштите Бијељина, екипа Хитне медицинске помоћи Дома здравља Бијељина, екипа Ватрогасно спасилачке бригаде Бијељина, те волонтери и запослено особље Црвеног крста Републике Српске.

Сценарио вјежбе предвиђа спасавање и пружање прве помоћи настрадалом становништву на подручју угроженом у поплавама, даље збрињавање и упућивање повријеђених на болничко лијечење, организовање смјештаја, исхране за неповријеђене и пружање психо-социјалне подршке угроженом становништву, као и рад Службе тражења Црвеног крста Републике Српске.

Вјежба ће бити одржана у насељу Пет језера, Мјесна заједница Лединци – Мученика Романових у 12.00 часова, а изјаве за медије планиране су од 11.15 часова.

Коментари 0
Повезане вијести
Реализована хуманитарна подршка за око 300 домаћинстава Реализована хуманитарна подршка за око 300 домаћинстава
Бројни нерјешени случајеви у тражењу несталих Бројни нерјешени случајеви у тражењу несталих
Црвени крст Републике Српске: Др Љиљана Зелен Караџић дала снажан печат развоју организације Црвени крст Републике Српске: Др Љиљана Зелен Караџић дала снажан печат развоју организације
Најчитаније
  • Да се не заборави: Егзодус 1996. године
    7h 44m
    10
  • Живи и мртви сарајевски Срби у истој колони
    8h 12m
    7
  • Лазар Дрљача -Тражим помиловање
    4h 17m
    2
  • Судар на Врацама, једно лице тешко повријеђено
    9h 10m
    1
  • Није мала наша мука
    21h 35m
    0