Полиција ликвидирала нападача који је синоћ у Бриселу усмртио двије особе

17.10.2023. 10:19
0
ИЗВОР: Танјуг

Белгијска полиција данас је лоцирала и ликвидирала наоружаног нападача који је у понедјељак у Бриселу убио двојицу шведских држављана, изјавио је градоначелник белгијске престонице Филип Клоз за БФМ ТВ.

– Чини се да је осумњичени заиста неутралисан – изјавио је Клоз након извјештаја о операцији у бриселској општини Шарбек, преноси Ројтерс.

Министарка унутрашњих послова Анелис Верлинден рекла је за белгијске медије да је код „неутрализоване особе“ пронађено аутоматско оружје, исто као и оно које коришћено током синоћњег напада.

Белгијски портал „Брисел тудеј“ објавио је да је полиција примила дојаву да се осумњичени налази у једном кафићу, а када су дошли на лице мјеста дошло је до унакрсне пуцњаве у којој је полиција успјела да ликвидира осумњиченог.

Нападач из Туниса (45) убио је двојицу и ранио трећег шведског држављанина у ономе што је премијер Александар де Кро назвао брутални терористички напад.

У Бриселу је проглашен највиши степен безбједносног аларма уз појачано присуство полиције, посебно за држављане Шведске и државне институције, а власти су упозориле јавност да буде посебно опрезна и избегава непотребна путовања.

Коментари 0
Повезане вијести
Навршило се 25 година од терористичког напада на аутобус "Ниш експреса" Навршило се 25 година од терористичког напада на аутобус "Ниш експреса"
Исламистички напади 11. септембра промијенили свијет Исламистички напади 11. септембра промијенили свијет
Терористички напад у Њемачкој, има мртвих Терористички напад у Њемачкој, има мртвих
Најчитаније
  • Радивоје Косорић – Славни јунак романијског краја
    21h 28m
    17
  • Ранко Елез - Смрт на Меденој главици
    11h 33m
    4
  • Свечано отворена нова зграда Полицијске управе Источно Сараејво
    16h 0m
    19
  • У Палама данас отварање новог објекта Полицијске управе Источно Сарајево
    22h 50m
    0
  • Прва жена у Српској која је постала мајка на дијализи
    20h 21m
    0