Помен страдалим борцима и цивилима у Јабуци

19.08.2020. 17:09
0
ИЗВОР: gradistocnosarajevo.net

Предсједник Скупштине града Источно Сарајево Мирослав Лучић присуствовао је данас у Јабуци код Фоче помену за борце и 43. невино страдалих цивила, које су свирепо, 23. јула прије двадесетосам година, убили припадници тзв. Армије БиХ.

Преображење Господње обиљежено је у Јабуци и као слава тамошњег храма.

Слика

У злочину над Србима нису били поштеђени ни стари и немоћни у 18 села јабучке мјесне заједнице, највеће у пријератној општини Фоча. Убијена је нејач, непокретна старица од 90 година, убијена су дјеца.

У само неколико часова харања по селима и засеоцима све је уништено.

Страдања 1992. године није био поштеђен ни Храм Преображења Господњег који је обновљен 2004. године. Од тада је ово мјесто окупљања Јабучана, расутих по цијелом свијету.

Помену погинулим борцима и цивилима јабучког краја и слави тамошњег храма присуствовао је и начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић.

Коментари 0
Повезане вијести
Источна Илиџа: Једногласно усвојен Приједлог одлуке о усвајању плана капиталних инвестиција Источна Илиџа: Једногласно усвојен Приједлог одлуке о усвајању плана капиталних инвестиција
Божовић: Преварили су становнике Републике Српске, сад имамо три Додика Божовић: Преварили су становнике Републике Српске, сад имамо три Додика
Божовић угостио студенте који учествују у пројекту „Парламент и политика у пракси“ Божовић угостио студенте који учествују у пројекту „Парламент и политика у пракси“
Најчитаније
  • Попис становништва из 1883. године парохија Рогатица, Соколац, Гласинац, Горажда...
    10h 12m
    3
  • Косовски витез Милош Ћирковић: На згаришту икона Светог Алимпија Столпника
    10h 15m
    3
  • Ухапшена лица из Пала, Источног Новог Сарајева и Источне Илиџе
    7h 42m
    4
  • На данашњи дан „Црвена звезда“ постала шампион свијета (ВИДЕО)
    10h 16m
    31
  • Јаков Игњатовић - Зачетник реализма у српској књижевности
    10h 17m
    0