Посљедња сезона легалног конзумирања псећег меса у Јужној Кореји

14.08.2026. 10:48
0
ИЗВОР: katera.news/srna.rs

Данас је посљедњи дан фестивала псећег меса - бокнал у Јужној Кореји, који се традиционално обиљежава током најтоплијих дана у тој држави, прије него што почетком сљедеће године не наступи забрана продаје и конзумирања те хране.

Предсједник Удружења трговаца пијаце Моран Ким Јонг Бук рекао је да је на пијаци Моран у Сеонгнаму, некада једном од најпознатијих центара за продају псећег меса у земљи, сада пусто.

Према његовим ријечима, многи угоститељски објекти преоријентисали су се на чорбу од црне козе и друга јела.

- Малобројни гости који и даље наручују чорбу од псећег меса углавном су старији људи - рекао је он.

Трећи бокнал, односно врели дан, ове године, био је посљедњи прије него што у фебруару 2027. године на снагу у потпуности ступи национална забрана узгоја, клања и продаје паса за исхрану.

Забрана ступа усљед дугогодишњег пада потрошње псећег меса, пошто све већи број људи посједује псе као кућне љубимце, а промјене у односу према добробити животиња мијењају ставове јавности, преноси Срна.

Више од 90 одсто испитаника, у анкети објављеној непосредно прије усвајања закона 2024. године, рекло је да нема намјеру да убудуће једе псеће месо, док је више од 80 одсто подржало забрану.

Коментари 0
Повезане вијести
Њемачка планира забрану точења пива и вина млађим од 14 година Њемачка планира забрану точења пива и вина млађим од 14 година
Предложено да се млађима од 14 година забрани вожња тротинета у БиХ Предложено да се млађима од 14 година забрани вожња тротинета у БиХ
ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година
Најчитаније
  • Када се крварило, а ниоткуда помоћи – ко је притекао?
    2h 28m
    3
  • Живот и насљеђе Милутина Јањушевића: Професор, управник и симбол страдања
    16h 0m
    0
  • Други велики квиз на отвореном у Палама 25. августа
    18h 48m
    1
  • Одабрани најљепши балкон, двориште и фотографија Рогатице (ФОТО)
    18h 24m
    0
  • Божовић: Средства се дијеле по политичкој подобности, а не по потребама грађана
    22h 0m
    1