Постављен крст на мјесту изградње будућег Саборног храма Христа Спаситеља у Источном Новом Сарајеву

01.06.2022. 17:14
1
ИЗВОР: citajfilter.com

На мјесту изградње будућег Саборног храма Христа Спаситеља у Источном Новом Сарајеву постављен је крст.

Његово Високопреосвештенство Митрополит Дабробосански Хризистом, на празник Спасовдан, 02. јуна, осветиће земљиште и крст на мјесту изградње будућег Саборног храма Христа Спаситеља.

Управа Црквене општине и парохије лукавичке у Источном Новом Сарајеву позива вјерни народ на молитвено сабрање.

Подсјећамо, програмом Спасовданских свечаности предвиђено је да 02. јуна од 18.00 часова на Тргу Републике Србије буде служен молебан. Потом ће Славска литија проћи улицама општине, након чега слиједи концерт Данице Црногорчевић.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    bole 02.06.2022. 15:36
    A srednja škola? To nista?! A bazen?! Ni to nista?! A fiskulturna sala za srednju skolu!? Ni to nista, vazno je da se obezbjedi radno mjesto za dva ili tri svestenika!!!!!
Повезане вијести
Боксерски спектакл сутра први пут у Источном Сарајеву Боксерски спектакл сутра први пут у Источном Сарајеву
Латиновић: Луткарство ће спасити умјетност Латиновић: Луткарство ће спасити умјетност
Додијељене награде 26. „Лут феста“: Гранд-при за представе "Црвенкапа" и "Хотел за осјећања" Додијељене награде 26. „Лут феста“: Гранд-при за представе "Црвенкапа" и "Хотел за осјећања"
Најчитаније
  • У саобраћајној несрећи живот изгубили свештеник и његова супруга, сутра Дан жалости у Дервенти
    9h 57m
    2
  • На данашњи дан преминула српска хероина Надежда Петровић
    16h 55m
    2
  • Преминуо Маринко Бјелица, отац троје хероја Војске Републике Српске
    5h 15m
    1
  • Радно вријеме на подручју општине Пале током васкршњих празника
    10h 52m
    0
  • Радиша Гојгић – "Карађорђева звезда" и четири тешке ране због којих је остао доживотни инвалид
    3h 34m
    0