Потврђен случај мишије грознице

10.05.2023. 18:07
0
ИЗВОР: nezavisne.com

У Горажду је потврђен случај мишје грознице, речено је у Заводу за јавно здравство Босанскоподрињског кантона.

Директор кантоналног Завода за јавно здравство Медина Бичо рекла је да су предузете одређене активности на сузбијању болести и да су издате препоруке, преносе федерални медији.

Појаснила је да је ријеч о зоонози, односно болести коју узрокује хантан вирус, налази се у излучевинама пољских мишева и других глодара, а путем капљица, односно респираторним путем преноси се на људе.

Она је додала да је спроведена прољетна деритизација у свим зградама, те подсјетила да је болест забиљежена и 1995. године када је имала и карактер епидемије.

Коментари 0
Повезане вијести
Због удеса обустављен саобраћај на путу Фоча-Горажде Због удеса обустављен саобраћај на путу Фоча-Горажде
На данашњи дан НАТО бомбардовао српске положаје око Горажда На данашњи дан НАТО бомбардовао српске положаје око Горажда
Операција ''Звијезда 94'' - Горажде 1994. Операција ''Звијезда 94'' - Горажде 1994.
Најчитаније
  • Занимљиве чињенице о Алберту Ајнштајну
    1h 40m
    0
  • Кад је Соколац био мали Монтевидео
    18h 5m
    60
  • Сјећање на Недељка Зеленовића: Љубитељи писане ријечи памтиће га по врхунским стиховима
    1h 45m
    0
  • На данашњи дан рођен Мика Антић, легенда српске поезије
    1h 44m
    0
  • Шеранић: Влада Српске обезбиједила 400.000 КМ за реконструкцију Дома за старија лица у Источном Сарајеву
    19h 52m
    0