Потврђена оптужница за убиство Данке Илић

28.11.2024. 12:27
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Виши суд у Зајечару потврдио је оптужницу против Дејана Драгијевића и Срђана Јанковића, оптуженима за убиство двогодишње дјевојчице Данке Илић.

Суд је донио рјешење о потврђивању оптужнице на које постоји право жалбе Апелационом суду у Нишу, потврђено је за Танјуг у том суду.

Тужилаштво је 24. септембра суду поднијело оптужницу против осумњичених на потврђивање.

Оптужницом се Срђан Јанковић и Дејан Драгијевић терете за кривично дјело тешко убиство у саизвршилаштву, док је Радослав Драгијевић оптужен за кривична дјела помоћ учиниоцу након извршеног кривичног дјела и непријављивање кривичног дјела и учиниоца.

Тужилаштво је у оптужници предложило да суд Дејана Драгијевића и Срђана Јанковића осуди на казне доживотног затвора.

Сумња се да су Дејан Драгијевић и Срђан Јанковић 26. марта у Бањском пољу код Бора најприје аутомобилом ЈКП "Водовод", гдје су били запослени, ударили двогодишњу дјевојчицу и затим је ставили у возило.

Они су, како се сумња, њено тијело бацили на депонију, одакле су га касније премјестили. Тијело девојчице још није пронађено.

Радослав Драгијевић се сумњичи да је сину помогао да премјести тијело девојчице. Рођени брат Дејана Драгијевића, Далибор Драгијевић преминуо је 7. априла у просторијама Полицијске управе у Бору током задржавања.

Коментари 0
Повезане вијести
Сјећање на убијеног инспектора Раденка Bашића Сјећање на убијеног инспектора Раденка Bашића
Сјећање на стравичан злочин над српском породицом Зец Сјећање на стравичан злочин над српском породицом Зец
Потврђена оптужница због насиља у породици у Рогатици Потврђена оптужница због насиља у породици у Рогатици
Најчитаније
  • Жељко Пржуљ – "АД капи"
    15h 51m
    10
  • Пета Бетовенова на калашњикову за дочек 1996. године у Српском Сарајеву
    23h 54m
    0
  • Обавјештење о нерадним данима за вријеме предстојећих празника у Источном Новом Сарајеву
    20h 6m
    0
  • Најнижа нето плата у наредној години 1.000 КМ
    18h 10m
    0
  • Успјешно урађена видео-асистирана ресекција плућа у Болници "Србија"
    22h 29m
    0