Potvrđena optužnica za ubistvo Danke Ilić

28.11.2024. 12:27
0
IZVOR: glassrpske.com

Viši sud u Zaječaru potvrdio je optužnicu protiv Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića, optuženima za ubistvo dvogodišnje djevojčice Danke Ilić.

Sud je donio rješenje o potvrđivanju optužnice na koje postoji pravo žalbe Apelacionom sudu u Nišu, potvrđeno je za Tanjug u tom sudu.

Tužilaštvo je 24. septembra sudu podnijelo optužnicu protiv osumnjičenih na potvrđivanje.

Optužnicom se Srđan Janković i Dejan Dragijević terete za krivično djelo teško ubistvo u saizvršilaštvu, dok je Radoslav Dragijević optužen za krivična djela pomoć učiniocu nakon izvršenog krivičnog djela i neprijavljivanje krivičnog djela i učinioca.

Tužilaštvo je u optužnici predložilo da sud Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića osudi na kazne doživotnog zatvora.

Sumnja se da su Dejan Dragijević i Srđan Janković 26. marta u Banjskom polju kod Bora najprije automobilom JKP "Vodovod", gdje su bili zaposleni, udarili dvogodišnju djevojčicu i zatim je stavili u vozilo.

Oni su, kako se sumnja, njeno tijelo bacili na deponiju, odakle su ga kasnije premjestili. Tijelo devojčice još nije pronađeno.

Radoslav Dragijević se sumnjiči da je sinu pomogao da premjesti tijelo devojčice. Rođeni brat Dejana Dragijevića, Dalibor Dragijević preminuo je 7. aprila u prostorijama Policijske uprave u Boru tokom zadržavanja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Jednomjesečni pritvor osumnjičenom za ubistvo u Palama Jednomjesečni pritvor osumnjičenom za ubistvo u Palama
Optuženi za ubistvo male Danke ostaju iza rešetaka Optuženi za ubistvo male Danke ostaju iza rešetaka
Osumnjičeni za ubistvo male Danke mogli bi na slobodu Osumnjičeni za ubistvo male Danke mogli bi na slobodu
Najčitanije
  • Pozovimo 1433 - novac za Andreu Ješić potrebno što prije skupiti!
    8h 58m
    1
  • Godišnjica ustaškog zločina u selu Gazivode kod Podgraba (FOTO)
    15h 21m
    5
  • Girska pećina kod Sokoca
    12h 46m
    0
  • U saobraćajnoj nezgodi u Donjim Bulozima lakše povrijeđeno lice
    4h 9m
    0
  • Do kraja januara aktivan humanitarni broj za Miloša Božovića - Pozovimo 1458!
    14h 16m
    1