Преминуо легендарни кошаркаш Партизана

13.10.2021. 14:47
0
ИЗВОР: Глас Српске

У Београду је на свој 77. рођендан преминуо Драгутин Чермак, бивши кошаркаш Партизана и репрезентације Југославије.

Ријеч је о члану оне сјајне генерације Југославије која је освојила титулу свјетског првака на шампионату у Љубљани 1970. године.

Чермак је каријеру почео у Радничком из Београда, да би 1969. прешао у редове Партизана.

Тамо је играо у генерацији са играчима као што су Фарчић, Латифић, Беравс, Зечевић, Кићановић, Тодорић и Далипагић.

Послије Партизана, Чермак је играо у Холандији, у екипи Донара, потом у Лијежу и на крају опет у екипи Радничког.

Имао је и запажену тренерску каријеру, радио је у Уједињеним Арапским Емиратима, Катару, Јордану, Кувајту, Француској и Алжиру.

Дрес Југославије носио је од 1968. до 1972.

Осим злата из Љубљање 1970. освојио је и сребро на Олимпијским игарама 1968. у Мексику, као и два европска сребра, 1969. и 1971.

Коментари 0
Повезане вијести
Преминуо примаријус доктор Недељко Поповић Преминуо примаријус доктор Недељко Поповић
Никола Јокић и Јована Ногић најбољи за 2025. годину Никола Јокић и Јована Ногић најбољи за 2025. годину
Чудесан повратак Николе Јокића Чудесан повратак Николе Јокића
Најчитаније
  • Кафане моје младости – Кафе „Багрем“ и бар „Код Мише Ћеле“
    8h 58m
    9
  • Августовска разгледница Сокоца из 1997. године
    9h 6m
    26
  • Коцка, коцка, коцкица
    9h 5m
    34
  • Рогатица: Потписан споразум за изградњу треће саобрћајне траке у мјесту Ковањ
    23h 35m
    0
  • Стоја Кашиковић се борила за своју земљу на начин на који нико није смио
    9h 3m
    1