Сутра се навршава 21 година од НАТО бомбардовања Амбасаде Кине у Београду, 7. маја 1999. у 23.45, у којем су погинула три кинеска новинара, а 20 особа тешко је рањено.
Амбасада је погођена са три пројектила, односно јужни дио зграде погодиле су двије ракете, једна посљедњи спрат, а друга приземље. Трећи пројектил срушио је приземље и подрум западног дијела здања на Новом Београду - видно обиљеженог као објекат од дипломатског значаја.
Уништене су, такође, и помоћне зграде у дворишту амбасаде, као и паркирани аутомобили, док су знатна оштећења претрпјели и објекти у непосредној близини, посебно зграда "Енергопројекта" и Стамбено-пословни центар ЈБЦ (Ју бизнис центар).
Тадашња савезна влада је дан након НАТО бомбардовања потврдила да је "зграда дипломатског представништва Кине била видно обиљежена и издвојена од осталих најближих објеката", оцијенивши да је то "указало на јасну намјеру агресора".
Сједињене Америчке Државе, које су предводиле НАТО бомбардовање СРЈ, објасниле су тада да је кинеска амбасада погођена грешком, пошто је коришћена застарјела мапа Београда на којој није било податка да се у згради која је одређена за мету налази дипломатско представништво, наводећи да је "права мета напада требало да буде зграда СДПР-а".
На мјесту бомбардовања кинеске амбасаде 2009. године откривена је спомен-плоча - симбол пријатељства двају народа.