Прије годину дана регистрован први случај корона вируса

17.11.2020. 09:06
0
ИЗВОР: Nezavisne

Прије тачно годину дана регистрован је први случај корона вируса. Био је то 55-годишњи мушкарац из кинеске провенције Хубеи.

Од тада, па до данас број заражених у свијету премашио је 55 милиона, а од посљедица које је изавао овај вирус преминуло је више од 1.300.000 људи, пише РТС.

- Вјеровали или не, али коронавирус прославља свој први рођендан. Када је забиљежен први случај, нико није ни слутио да ће вирус толико опстати, а камоли да ће од њега умријети толико људи - наводи се на сајту овог јавног сервиса.

Нулти пацијент регистрован је, према писању "Чајна Морнинг поста", 17. новембра 2019. године у кинеској провинцији Хубеи. То је више од мјесец дана прије него што су љекари регистровали прве случајеве у Вухану.

Научници сумњају да је ковид-19 са слијепог миша прешао на другу животињу коју је касније конзумирао човјек, па је тако почео да се шири међу људима.

Стручњаци тврде да је од 17. новембра прошле године свакодневно пријављивало неколико пацијената да би 15. децембра 2019. године тај број био 27.

Бројке су потом почеле вртоглаво да расту, а зараза да прелази кинеску границу.

Иако се за годину дана опоравило више од 38 милиона људи, вирус не посустаје и чини се да врхунац тек слиједи.

Данас најмногољуднија земља свијета, у којој је све почело, биљежи неколико случајева дневно, док САД имају и по 150.000 новозаражених, а неке европске земље преко 40.000.

Поређења ради, у Кини је од почетка пандемије заражено нешто више од 86.000 људи, а преминуло је 4.634.

Тренутно највише заражених има у САД, Индији, Бразилу, Француској и Русији.

Коментари 0
Повезане вијести
Порасла цијена нафте Порасла цијена нафте
Пада цијена нафте Пада цијена нафте
Пада цијена злата Пада цијена злата
Најчитаније
  • Најмлађи страдалници НАТО агресије: За 78 крвавих дана 79 дјечјих жртава
    23h 15m
    9
  • Данашњи дан најтежи је породици Тошовић: Марији је НАТО бомба убила бебу и супруга
    23h 15m
    1
  • Посне лазање са шпинатом
    13h 21m
    0
  • Драшко Станивуковић у притвору у Хрватској
    20h 36m
    0
  • Др Ковачевић: Важно је на вријеме препознати симптоме и започети лијечење туберкулозе
    18h 54m
    0