Прикупљено 59 доза крви у Палама

20.03.2025. 15:22
0
ИЗВОР: srna.rs

У Палама је данас организована акција добровољног давања крви у којој је прикупљено 59 доза драгоцјене течности.

Акцију је организовала Општинска организација Црвеног крста Пале у сарадњи са студентима Универзитета у Источном Сарајеву.

Секретар Црвеног крста на Палама Јелена Петровић рекла је новинарима да су се акцији одазвала 82 даваоца и да се све више младих прикључује најхуманијој породици.

- Драго нам је да су млади препознали значај давања крви и увјерили се да је то здрав начин живота који поспјешује стање у организму. Нама у општинским организацијама и трансфузиологији је посебно битно да имамо младе с обзиром на то да је 65 година добна граница након које се крв не може давати - истакла је Петровићева.

Она додаје да је важно обнављање свјеже крви и нових давалаца.

Слика

Фото: srna.rs

Шеф Службе трансфузије "Касиндо" Јелена Стојановић Лукић захвалила је за организацију акције која је веома значајна јер је у протеклом периоду родбина пацијената била оптерећена и морала обезбиједити крв за своје најближе.

Она је навела да ће у наредном периоду бити организоване три акције добровољног давања крви па ће бити много лакше и одржати резерве на оптималном нивоу.

Студент друге године Економског факултета Пале Владан Ступић рекао је да је данас први пут дао крв желећи да тако подстакне емпатију и хуманост.

Слика

Фото: srna.rs

Коментари 0
Повезане вијести
Јавни позив за статирање у филму "Линија" Јавни позив за статирање у филму "Линија"
Паљанин ухапшен због наношења тјелесних повреда Паљанин ухапшен због наношења тјелесних повреда
Пале: Српско пјевачко друштво "Слога" одржало концерт, отворена и изложба икона Пале: Српско пјевачко друштво "Слога" одржало концерт, отворена и изложба икона
Најчитаније
  • Паљанин ухапшен због наношења тјелесних повреда
    19h 1m
    2
  • Прикупљена финансијска средства – Милија Мумовић иде у Турску
    15h 4m
    1
  • Источно Сарајево: Нема организованог дочека на отвореном
    20h 9m
    2
  • Оспособити дјецу за живот када родитеља више не буде
    17h 21m
    0
  • Јавни позив за статирање у филму "Линија"
    17h 22m
    0