Профилне слике на друштвеним мрежама сутра замјенити сликама предака

07.05.2020. 19:42
0
ИЗВОР: СРНА

Удружење "Бесмртни пук Србије" позвало је све грађане да Дан побједе над фашизмом - 9. мај, обиљеже тако што ће од сутра своје профилне слике на друштвеним мрежама замјенити сликама родитеља, дека и бака који су се борили у ратовима за слободу отаџбине.

На "Фејсбук" страници "Бесмртног пука Србије" истиче се да је Дан побједе, као празник посебно важан у историји српског и руског народа, чији су преци хероји показали невероватну храброст не жалећи своје животе у борби за исконске вриједности два народа - слободу, истину и правду.

Из овог удружења поручују да упркос томе што због епидемије вируса корона неће моћи да буде одржан традиционални марш "Бесмртног пука" у Београду, они неће пропустити прилику да прецима херојима одају почаст какву заслужују.

- Покажимо свима да смо поносни преци наших храбрих предака чије слике заслужује да види цео свет. Од 8. маја - ми смо наши преци! Преплавимо друштвене мреже сликама победника! - истакли су из "Бесмртног пука Србије".

Ово удружење има за циљ очување сјећања на жртве ослободилачких ратова и оснаживање пријатељских веза српског и руског народа.

Ове године обиљежава се 75 година од побједе над фашизмом и капитулације нацистичке Њемачке.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави
Најчитаније
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    22h 13m
    0
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    5h 34m
    0
  • Свједочанство мајке Милке Божић о страдању кћерке Зорице
    22h 34m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    5h 57m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    9h 26m
    0