Прослава славе Храма Светог пророка Илије и 116 година постојања

02.08.2024. 13:18
0
ИЗВОР: srna.rs

Црква Светог пророка Илије у Маглају у присуству бројних вјернка прославља Илиндан, славу овог храма и заштитника ове црквене општине.

Свештеник Владимир Кукић рекао је Срни да овај храм прославља 116 година постојања и да је овогодишња посјета вјерника изузетна.

- Свима нам много значи, поготово вјерницима из овог краја који су у расејању а окупљају се на данашњи дан у нашем храму, који чува и баштини традицију маглајског краја - навео је Кукић.

Он је поручио да је радост већа што је ове године освештан иконопис.

Према његовим ријечима кумови ове године су браћа Десимир и Милутин Моћић, са синовима Славишом и Бранимиром.

Маглајска парохија описана је у монографији "На размеђима вијекова - друштвено историјски преглед парохије маглајске 1883-2019", аутора социолога Давора Видаковића, уз коауторство свештеника Владимира Кукића.

Свети Илија је веома поштован светитељ у српском народу и цјелокупном православљу као строг и непоколебљив проповједник хришћанских вриједности.

Овог светитеља у народу још зову и Громовник.

Коментари 0
Повезане вијести
Претреси на подручју Посушја, Широког Бријега и Пала због кријумчарења и крађа Претреси на подручју Посушја, Широког Бријега и Пала због кријумчарења и крађа
На православним гробљима уништено више од 1.500 споменика На православним гробљима уништено више од 1.500 споменика
У недјељу слава Храма Светог великомученика Георгија у Миљевићима У недјељу слава Храма Светог великомученика Георгија у Миљевићима
Најчитаније
  • На данашњи дан Република Српска добила првог предсједника
    9h 10m
    39
  • На данашњи дан 1885. изашао први број "Босанске виле"
    20h 23m
    3
  • Лица се сумњиче за физички напад у Рогатици
    7h 27m
    0
  • Ване Ивановић - Југословен без отаџбине и грађанин свијета
    8h 11m
    31
  • Хан Пијесак: Лицу нанесене тешке тјелесне повреде
    7h 34m
    0