Путин: Одбрана отаџбине је света, запад припремао инвазију

09.05.2022. 09:46
0
ИЗВОР: srna.rs

Предсједник Руске Федерације Владимир Путин поручио је данас на Црвеном тргу у Москви на обиљежавању Дана побједе над фашизмом да је одбрана отаџбине увијек света ствар.

Путин је рекао да је специјална војна операција у Украјини била неопходна и благовремена и једина исправна одлука, преноси РИА новости.

- Запад је припремао инвазију наше земље, укључујући Крим - рекао је Путин, додајући да је НАТО представљао пријетњу на границама државе.

Руски предсједник је рекао да се војска и добровољци у Донбасу боре за своју отаџбину.

- Русија је дала превентивни отпор агресији - то је била једина исправна одлука - рекао је Путин, коментаришући специјалну војну операцију у Украјини.

Он је рекао да је дужност државе да чува сјећање на оне који су поразили нацизам.

- Ви се борите за наш народ у Донбасу, за безбједност наше отаџбине - рекао је Путин.

Он је истакао да Запад није хтио да слуша Русију. "Они су имали друге планове", рекао је Путин, додајући да је америчким ветеранима забрањено да учествују на паради.

Коментари 0
Повезане вијести
Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском Путин: Руска страна чврсто посвећена наставку сарадње са Српском
Нацистичка Њемачка на данашњи дан бомбардовала Београд Нацистичка Њемачка на данашњи дан бомбардовала Београд
Путин подржао приједлог о успостављању руске Нобелове награде за књижевност Путин подржао приједлог о успостављању руске Нобелове награде за књижевност
Најчитаније
  • Освештање Цркве Светог Марка на Кошеву - духовна побједа Срба у Сарајеву
    18h 54m
    2
  • Дан побjеде над фашизмом и Дан Европе
    21h 19m
    2
  • Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
    16h 12m
  • Пале: Маршoм „Бесмртног пука“ и полагањем вијенаца обиљежен Дан побједе над фашизмом
    20h 47m
    0
  • Први 3x3 улични баскет у Источној Илиџи 30. и 31. маја
    19h 55m
    0