Рогатица: Ново лице корита на Борикама

24.09.2020. 10:41
0
ИЗВОР: Glas Srpske

Након што је прије непуне двије године урађена нова каптажа врела Кушметовац, из којег су скоро један вијек воду пили коњи из некадашње ергеле Борике, ових дана ново лице добило је и једно од два корита која су била саставни дио овог објекта.

Података о првој каптажи врела Кушметовац нема, али најстарији становници овог краја причају да је воду са тог мјеста пило и до 200 коња и бројна друга стока. Међутим, вријеме је учинило своје па је прво пропао “сандук” каптаже над извором, због чега је у корита долазило све мање воде.

То је био разлог да су општинска управа и начелник Милорад Јагодић изашли у сусрет молбама становника Борика и околних села и бивших радника ергеле Борике. Прво је урађена нова каптажа врела, а сада и једног од два корита, прилагођеног за лакши прилаз животиња, међу којима је, на жалост Боричана, најмање коња.

-И овога пута средства је обезбиједила Општинска управа, а овом скромном инвестицијом на индиректан и симболичан начин чува се сјећање на ергелу Борике и њено стогодишње постојање -  рекао је предсједник Скупштине општине Ђоко Раздољац.

Коментари 0
Повезане вијести
У част Срећка Форцана одигран меморијални кошаркашки турнир у Рогатици У част Срећка Форцана одигран меморијални кошаркашки турнир у Рогатици
Рогатица: У четвртак промоција књиге „Краљевина Југославија 1918–1941“ Рогатица: У четвртак промоција књиге „Краљевина Југославија 1918–1941“
Сутра акција добровољног давања крви у Рогатици Сутра акција добровољног давања крви у Рогатици
Најчитаније
  • Сјећање на напад 14. маја 1992. и јуначке синове Српске Илиџе
    13h 28m
    18
  • Потресно писмо породица настрадалог брачног пара Хршум
    8h 51m
    6
  • Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
    9h 28m
  • За повратак тијела преминулог свештеника Богдана Стјепановића у Бијељину потребно 200.000 евра
    14h 53m
    1
  • Начелник Боживић угостио џудисте Џудо клуба „Фамос“
    11h 25m
    0