Рогатица: Велика акција чишћења и уређења општине

17.04.2025. 12:58
0
ИЗВОР: katera.news

Поводом обиљежавања Дана планете Земље, у сриједу, 23. априла, у Рогатици ће бити организована акција чишћења града.

Како је саопштено из ове општине, у акцији ће учествовати радници Општинске управе.

- Позивамо све привредне субјекте да се прикључе тако што ће уредити и очистити површине испред својих пословних простора, као и грађане наше општине да својим учешћем допринесу изгледу наше средине – уредите своја дворишта, балконе, и помозите у стварању чистијег и здравијег окружења за све нас – наводи се у саопштењу Општине Рогатица.

Како наводе, Дан планете Земље је подсјетник да природу и животну средину морамо чувати сваког дана, а ова заједничка акција је корак у правом смјеру ка љепшој и уређенијој Рогатици.

Дан планете Земље, који се широм свијета обиљежава сваке године 22. априла, установљен је 1970. године у Сједињеним Америчким Државама, с циљем подизања свијести о очувању животне средине и подстицања друштва на одговорнији однос према природи. Данас се овај дан обиљежава у преко 190 земаља, као глобални позив на дјеловање за здравију планету.

Коментари 0
Повезане вијести
Рогатица: Реална основа за признавање боричког арапског коња као аутохтоне расе Рогатица: Реална основа за признавање боричког арапског коња као аутохтоне расе
Ћебић најбољи атлетичар, а Мићевић најуспјешнији тренер Ћебић најбољи атлетичар, а Мићевић најуспјешнији тренер
Уручене награде најуспјешнијим учесницима конкурса „Руска бајка“ Уручене награде најуспјешнијим учесницима конкурса „Руска бајка“
Најчитаније
  • Хрватски злочини у селима Дракулић, Мотике и Шарговац
    14h 55m
    2
  • Прва жена редитељ у бившој Југославији – Прича о Соји
    14h 55m
    0
  • Сутра наизмјенични саобраћај у Жљебовима на путу Соколац - Хан Пијесак
    7h 52m
    0
  • Почиње исплата увећаних јануарских пензија
    14h 53m
    2
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Трифко Грабеж
    11h 3m
    0