Rogatica: Velika akcija čišćenja i uređenja opštine

17.04.2025. 12:58
0
IZVOR: katera.news

Povodom obilježavanja Dana planete Zemlje, u srijedu, 23. aprila, u Rogatici će biti organizovana akcija čišćenja grada.

Kako je saopšteno iz ove opštine, u akciji će učestvovati radnici Opštinske uprave.

- Pozivamo sve privredne subjekte da se priključe tako što će urediti i očistiti površine ispred svojih poslovnih prostora, kao i građane naše opštine da svojim učešćem doprinesu izgledu naše sredine – uredite svoja dvorišta, balkone, i pomozite u stvaranju čistijeg i zdravijeg okruženja za sve nas – navodi se u saopštenju Opštine Rogatica.

Kako navode, Dan planete Zemlje je podsjetnik da prirodu i životnu sredinu moramo čuvati svakog dana, a ova zajednička akcija je korak u pravom smjeru ka ljepšoj i uređenijoj Rogatici.

Dan planete Zemlje, koji se širom svijeta obilježava svake godine 22. aprila, ustanovljen je 1970. godine u Sjedinjenim Američkim Državama, s ciljem podizanja svijesti o očuvanju životne sredine i podsticanja društva na odgovorniji odnos prema prirodi. Danas se ovaj dan obilježava u preko 190 zemalja, kao globalni poziv na djelovanje za zdraviju planetu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vaskršnje radionice u vrtiću „Bambi“ Rogatica Vaskršnje radionice u vrtiću „Bambi“ Rogatica
Uskoro početak rada pogona za preradu krompira u Rogatici Uskoro početak rada pogona za preradu krompira u Rogatici
Radno vrijeme na području opštine Rogatica tokom predstojećih praznika Radno vrijeme na području opštine Rogatica tokom predstojećih praznika
Najčitanije
  • Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u hramovima u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    9h 50m
    0
  • Doktor Miodrag Lazić - anđeo spasa za Srbe preko Drine
    16h 38m
    9
  • Pronađeno tijelo muškarca u sarajevskom naselju Dobrinja
    7h 48m
    0
  • Žene iz Istočnog Sarajeva čuvaju tradiciju i prirodne vrijednosti
    15h 11m
    0
  • Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Boriša Starović
    4h 48m
    0