Са 59 медаља „Славија“ најбоља у Бањалуци (ФОТО)

30.04.2023. 20:15
0
ИЗВОР: katera.news

Џију-џицу клуб „Славија“ овог викенда је наступио на 15. Међународном турниру „Бања Лука опен“ у спортској дворани Борик.

На овом турниру учествовало је 427 такмичара из 7 земаља и 27 клубова, који су се такмичили у борбама, ne wazi и дуо систему.

„Славијаши“ су наступили са 63 такмичара који су се борили у 77 категорија и овог пута успјели да освоје чак 59 медаља.

У укупном пласману Славија је поново однијела тутулу првака као и претходних година. За најбољег јуниора турнира проглашен је Павле Готовац, док је у категорији до осам година проглашена Кристина Јокановић.

Златне медаље освојили су освојили Кристина Јокановић, Вук Митровић, Никодина Крајишник, Алексеј Гавриловић, Даница Самарџија, Нина Рајак 2x, Кристијан Петровић, Наташа Баљак, Урош Бојанић, Павле Готовац и Катарина Ристић 2x.

Сребрене медаље освојили су освојили Кристина Јокановић, Иван Карабатак, Никола Марић, Никола Лужајић, Лука Маринковић, Ирина Иконић, Теодора Нишић, Новак Глинац, Димитрије Иконић 2x, Катарина Митрић, Софија Шкрба, Ања Ждрале 2x, Милан Антуновић, Филип Шантић, Бориша Кењић, Теодора Југовић, Урош Бојанић, Ивана Ђорем, Ирис Гојмерац и Павле Готовац.

Бронзане медаље освојили су освојили Милош Марић, Љубе Крћа, Луција Вукадиновић, Лука Тадић, Вукашин Крајишник, Вера Тадић, Ива Петровић, Михајло Родић, Данијел Бабаљ 2x, Срђан Јовановић, Урош Нишић, Огњен Дивчић, Стефан Бабаљ, Вељко Квргић, Павле Дивчић, Сунчица Тешан 2x, Даница Мацан 2x, Теодора Југовић, Милан Антуновић, те Слободан Ристић 2x.

• Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Боје Славије бранили су још и Лазар Југовић, Алексеј Илић, Душан Шантић, Велимир Милић, Марко Мандић, Милош Трапара, Ема Трапара, Лазар Лаловић, Марко Бајић, Иван Пржуљ, Емануел Бабић, Андреј Василић, Данко Радовић, Димитрије Бадњар, али овог пута се нису успјели попети на побједничко постоље.

Такмичари су били у пратњи три тренера, Александра Ђукелића, Луке Бојанића и Анђеле Ждрале, док су такмичење судили Данијел Блажић и Тамара Радошевић.