Sa 59 medalja „Slavija“ najbolja u Banjaluci (FOTO)

30.04.2023. 20:15
0

Džiju-džicu klub „Slavija“ ovog vikenda je nastupio na 15. Međunarodnom turniru „Banja Luka open“ u sportskoj dvorani Borik.

Na ovom turniru učestvovalo je 427 takmičara iz 7 zemalja i 27 klubova, koji su se takmičili u borbama, ne wazi i duo sistemu.

„Slavijaši“ su nastupili sa 63 takmičara koji su se borili u 77 kategorija i ovog puta uspjeli da osvoje čak 59 medalja.

U ukupnom plasmanu Slavija je ponovo odnijela tutulu prvaka kao i prethodnih godina. Za najboljeg juniora turnira proglašen je Pavle Gotovac, dok je u kategoriji do osam godina proglašena Kristina Jokanović.

Zlatne medalje osvojili su osvojili Kristina Jokanović, Vuk Mitrović, Nikodina Krajišnik, Aleksej Gavrilović, Danica Samardžija, Nina Rajak 2x, Kristijan Petrović, Nataša Baljak, Uroš Bojanić, Pavle Gotovac i Katarina Ristić 2x.

Srebrene medalje osvojili su osvojili Kristina Jokanović, Ivan Karabatak, Nikola Marić, Nikola Lužajić, Luka Marinković, Irina Ikonić, Teodora Nišić, Novak Glinac, Dimitrije Ikonić 2x, Katarina Mitrić, Sofija Škrba, Anja Ždrale 2x, Milan Antunović, Filip Šantić, Boriša Kenjić, Teodora Jugović, Uroš Bojanić, Ivana Đorem, Iris Gojmerac i Pavle Gotovac.

Bronzane medalje osvojili su osvojili Miloš Marić, Ljube Krća, Lucija Vukadinović, Luka Tadić, Vukašin Krajišnik, Vera Tadić, Iva Petrović, Mihajlo Rodić, Danijel Babalj 2x, Srđan Jovanović, Uroš Nišić, Ognjen Divčić, Stefan Babalj, Veljko Kvrgić, Pavle Divčić, Sunčica Tešan 2x, Danica Macan 2x, Teodora Jugović, Milan Antunović, te Slobodan Ristić 2x.

• Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Boje Slavije branili su još i Lazar Jugović, Aleksej Ilić, Dušan Šantić, Velimir Milić, Marko Mandić, Miloš Trapara, Ema Trapara, Lazar Lalović, Marko Bajić, Ivan Pržulj, Emanuel Babić, Andrej Vasilić, Danko Radović, Dimitrije Badnjar, ali ovog puta se nisu uspjeli popeti na pobjedničko postolje.

Takmičari su bili u pratnji tri trenera, Aleksandra Đukelića, Luke Bojanića i Anđele Ždrale, dok su takmičenje sudili Danijel Blažić i Tamara Radošević.