Сарајево: Од сутра онлајн настава

11.03.2021. 17:00
0
ИЗВОР: СРНА

Влада Кантона Сарајево одлучила је да обустави редовну наставу у основним и средњим школама од данас до 25. марта због лоше епидемиолошке ситуације.

Настава ће се у овим образовним установама организовати онлајн од сутра па до 25. марта, а од 26. марта требало би поново да почне редовна, али ће све зависити од епидемиолошке ситуације.

Премијер Кантона Сарајево Един Форто рекао је нопвинарима да је настава обустављена и на факултетима, а да ће вртићи и даље да раде.

Препорука јавним и приватним предшколским установама је да раде у складу са епидемиолошким мјерама.

Ова препорука се односи и на основне школе у којима постоји организован продужени боравак.

Студентски центри су обавезни да раде у складу с наредбама Кризног штаба Кантона Сарајево и уз уважавање интереса корисника услуга.

Форто је упитао премијера Федерације БиХ Фадила Новалића и федералног министра здравства Вјекослава Мандића зашто не слушају струку која сједи у влади.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Поново успостављен саобраћај на путу Фоча-Сарајево Поново успостављен саобраћај на путу Фоча-Сарајево
Повратници из бољшевичког пакла Повратници из бољшевичког пакла
Хаос на Илиџи - бомба одјекнула у три ујутро Хаос на Илиџи - бомба одјекнула у три ујутро
Најчитаније
  • Смртно страдало лице у Сокоцу
    4h 36m
    0
  • Заборављени коријени: Манастир Ступље - Челинац (ВИДЕО)
    48m
    0
  • Саша Зорановић - Квргуша која га је одвела међу топ 10 кувара свијета
    23h 47m
    1
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    11h 16m
    0
  • Незамисливо укусан: Рецепт за посну питу
    22h 55m
    1