У Сарајеву је протеклог викенда одржано Првенство БиХ за такмичаре до 23 године, на којем је џудисткиња Џудо клуба „Славија“ из Источног Сарајева, Марија Ушћумлић, остварила одличан резултат освојивши сребрну медаљу. Овим успјехом постала је вицепрвакиња БиХ у категорији млађих сениорки до 57 килограма.
Истовремено је одржан и међународни турнир „Сарајево Ниппон“, који се традиционално организује под покровитељством Амбасаде Јапана у БиХ. Такмичари „Славије“ су и на овом турниру остварили запажене резултате, освојивши једну златну и двије бронзане медаље.
Фото: Уступљена фотографија
Како је саопштено из овог клуба, златну медаљу освојио је Лазар Пантић у категорији полетараца до 24 килограма, док су бронзане медаље освојили Филип Јегдић у конкуренцији У10 и Кристијан Бањеглав у категорији У16.
Остварени резултати још једном потврђују квалитетан рад у Џудо клубу „Славија“ и представљају добру најаву пред предстојећа такмичења.


