Шаровић: Умјесто да предузима најважније кораке против пандемије, Савјет министара БиХ као да не постоји

08.04.2020. 14:10
0
ИЗВОР: Катера

Сто дана рада актуелног Савјета министара БиХ прошло је потпуно непримјетно јер овај сазив министарског савјета као да и не постоји – казао је предсједник Српске демократске странке Мирко Шаровић.

- За тако нешто уопште није крива актуелна пандемија корона вируса. Напротив, управо би ова ситуација морала да буде један од разлога да ова важна институција буде претходник у предузимању кључних мјера за сузбијање болести и обезбјеђењу важне подршке и помоћи из свијета“ – појаснио је Шаровић

Такође је додао "да овако немамо ниједног значајног потеза на међународном плану, ниједног пријатеља Босне и Херцеговине, ниједног авиона са медицинском опремом и помоћи нашим грађанима, а предсједавајући Савјета министара БиХ као да је нестао...“

Шаровић је истакао да не треба пандемију оптуживати ни за то што ова земља нема буџета, што немамо ниједног предложеног закона од стране овог Савјета министара БиХ, што нема никаквих економских реформи и планова а о непостојању било каквог напретка БиХ према ЕУ више нико и не говори.

 - ЕУ и кандидатски статус у овом сазиву Савјета министара БиХ, скоро да се и не помиње. Уосталом, нису се честито ни састали, можда у ова три и по мјесеца само у неколико наврата. Сто дана „рада“ Савјета министара БиХ и у њему репрезентације из Републике Српске, је напросто за заборавити и заслужује најнижу оцјену – рекао  је предсједник СДС-а.

Шаровић је истакао да настави ли овај актуелни Савјет министара БиХ овим темпом „рада“ и са оваквим унутрашњим односима, резултати ће за ову годину бити катастрофални по БиХ, односно најгори од времена формирања овог органа извршне власти, а о посљедицама ће се тек говорити.

Коментари 0
Повезане вијести
Политичари ни ријечи о "Виадукту", ћуте јер неће плаћати из својих џепова Политичари ни ријечи о "Виадукту", ћуте јер неће плаћати из својих џепова
Сутра претежно сунчано и врло топло Сутра претежно сунчано и врло топло
Сваких 20 минута БиХ изгуби једног становника Сваких 20 минута БиХ изгуби једног становника
Најчитаније
  • Борбе на Трескавици 1995. године (ФОТО)
    5h 31m
    13
  • То нису били људи, већ звијери: Страдање браће Петра и Павла
    20h 21m
    14
  • На данашњи дан умро велики Борислав Пекић: Српски писац који је свој живот посветио борби за слободу
    5h 34m
    0
  • Пале: Обавјештење за власнике копитара
    23h 51m
    0
  • Српска невјеста из Холивуда
    5h 31m
    0