Седам нових случајева вируса корона у Хрватској, укупно 46 заражених

15.03.2020. 10:08
0
ИЗВОР: Srna

Седам нових случајева заразе вирусом корона забиљежено је у Хрватској, те је укупан број обољелих сада 46, изјавио је јутрос министар здравства Вили Берош.

Шеф Завода за јавно здравство Хрватске Крунослав Цапак рекао је на конференцији за новинаре да за грађане БиХ и Србије ипак неће бити потребна самоизолација и да се постојећи режим неће мијењати, преносе хрватски медији.

Министар унутрашњих послова Давор Божиновић рекао је да је у протекла 24 часа извршена контрола за 57 грађана који се не придржавају мјера самоизолације.

- Њих 17 пријављено је санитарној инспекцији и биће санкционисани - рекао је Божиновић на конференцији за новинаре Националног штаба Цивилне заштите.

Он је потврдио да је у карантину тренутно 51 особа и то 49 у Сплиту и двије у Дубровнику.

Када је ријеч о теретном саобраћају који је синоћ кренуо кроз Хрватску, Божиновић је навео да се четири конвоја теретних возила и више од 60 камиона креће ка Бајакову, а око 40 према Старој Градишци.

Према његовим ријечима, на граници је сада нормализован саобраћај камиона.

Коментари 0
Повезане вијести
У вријеме короне новац носили у УС Ненада Стевандића (ВИДЕО) У вријеме короне новац носили у УС Ненада Стевандића (ВИДЕО)
Зељковић и остали крајем маја опет у судници Зељковић и остали крајем маја опет у судници
Корона вирус потврђен код још девет особа у Српској Корона вирус потврђен код још девет особа у Српској
Најчитаније
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у Источном Сарајеву и Сарајеву
    9h 31m
    1
  • Погинуле три особе, двије повријеђене
    1h 27m
    0
  • Ово су стари српски обичаји на вече Великог петка
    23h 47m
    0
  • Пале: Најмлађи на креативној радионици шарали јаја
    21h 27m
    0
  • Митрополит Хризостом: Христос је васкрсењем покидао окове смрти
    22h 29m
    0