Шешлија: Хоспитализовано заражено лице из Источне Илиџе

02.04.2020. 11:38
0
ИЗВОР: Срна

Пацијент из Источне Илиџе, који је позитиван на вирус корона, хоспитализован је у Болници "Србија", рекао је Срни вршилац дужности директора ове здравствене установе Небојша Шешлија.

Он је навео да је лице било на кућном лијечењу и да је јуче примљено у болницу.

Шешлија је нагласио да се остала три лица позитивна на вирус корона, брачни пар са Пала и једно лице из Источне Илиџе, налазе у кућној изолацији и лијечењу.

Он је нагласио да је, према препоруци Института за јавно здравство Републике Српске, урађено још 11 брисева лица која су била у контакту са зараженим из Источне Илиџе и да се чекају резултати.

Шешлија је навео да су у Болници "Србија" до сада урадили 81 брис.

Када је ријеч о лицима која су била у контакту са обољелим са Пала, Шешлија је рекао да ће њима Дом здравља Пале узети брисеве.

Он је истакао да ће Домови здравља узимати брисеве, а да ће само тежи случајеви бити упућивани у Болницу "Србија".

Коментари 0
Повезане вијести
Шеранић: Подршка унапређењу здравствене заштите на подручју града Источно Сарајево Шеранић: Подршка унапређењу здравствене заштите на подручју града Источно Сарајево
Источно Сарајево: У прошлој години пословало 1.718 привредних субјеката Источно Сарајево: У прошлој години пословало 1.718 привредних субјеката
Шеранић: Приоритет набавка мамографа Шеранић: Приоритет набавка мамографа
Најчитаније
  • Сутра прослава јубилеја цркве у Какњу, бесплатан превоз из Источног Сарајева
    18h 58m
    0
  • Вареш: Сјећање на хуману мисију бораца Војске Републике Српске према хрватским цивилима
    19h 12m
    0
  • Борачка организација "Илиџански борац" обиљежила крсну славу (ФОТО)
    21h 15m
    0
  • Жртва палих јунака не смије бити узалудна
    20h 37m
    0
  • Почела изборна кампања у Српској
    18h 13m
    2