Симанић постигао прве поене након паузе због повреде

23.09.2024. 13:55
0
ИЗВОР: sportdc.net

Прво коло, прва побједа у АдмиралБет АБА лиги Игокеа је остварила на гостујућем терену у Сплиту. Било је 74:79.

Утакмица је почела поенима Сплита, да би прве поене за Игокеа м:тел погодио Бориша Симанић, то су први његови поени, након паузе због повреде, у званичној утакмици.

И у наставку Игокеа м:тел је имала предност, а на полувремену било је 35:32 за екипу из Лакташа.

У наставку утакмице Сплит је постигао 31 поен, а Игоси 24, па је Сплит имао предност од 63:59 пред посљедњу четвртину.

У последњој четвртини екипа Ненада Стефановића су одиграли боље, предвођени Џонсом остварили побједу на Грипама резултатом 79:74.

Брус Џонс је постигао 13 поена и остварио 9 асистенција, по 10 поена су дали Милосављевић и Симанић, а по 9 Пушица и Јеремић.

Код Сплита Шортер је постигао 17, Џордано 14 и Шкара 11 поена.

У 2. колу Игокеа м:тел остаје на Јадрану гд‌је се састаје са Задром 25. септембра.